Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poszukiwani listem gończym w rękach częstochowskiej policji

Facebook Twitter

Częstochowscy policjanci, zwani potocznie „poszukiwaczami”, w ciągu zaledwie trzech dni zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn i kobietę, poszukiwanych na podstawie listów gończych. Zdarzenie to miało miejsce dzień po dniu, a teraz żaden z zatrzymanych nie uniknie już kary.

Poszukiwani listem gończym
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Zespół kryminalnych z częstochowskiego Referatu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób wpadł na trop 27-letniego mężczyzny, który za wszelką cenę pragnął uniknąć kary więzienia i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za nim wydany został przez sąd list gończy. Częstochowscy „poszukiwacze” wytypowali miejsce, w którym mógł on przebywać. W efekcie, 27-latek został zatrzymany w Świętochłowicach na terenie jednej z firm, w której pracował. Przyczyną jego zatrzymania była nieuiszczona grzywna. Kiedy mężczyzna uregulował zaległość, policjanci, zgodnie z postanowieniem sądu, odstąpili od jego doprowadzenia do zakładu karnego.

Następnego dnia ta sama grupa policjantów odwiedziła mieszkanie 25-letniej kobiety, która była kompletnie zaskoczona ich obecnością. Została od razu zatrzymana, gdyż Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał za nią list gończy w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższe miesiące młoda kobieta spędzi w warunkach izolacyjnych, a jej życie bez wątpienia ulegnie diametralnej zmianie.

Kolejny poszukiwany listem gończym został zatrzymany następnego dnia. Tym razem kryminalni zatrzymali go wprost na wyjściu z jego mieszkania. Za przestępstwa narkotykowe Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał za nim list gończy. Teraz 43-letni częstochowianin w więzieniu spędzi ponad 3 lata.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj