Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Łowcy głów z Katowic zatrzymali kolejne osoby poszukiwane przez organy ścigania

Facebook Twitter

Policyjni łowcy głów zatrzymali dwóch kolejnych przestępców poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości - jeden w związku z rozbojem, drugi był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej.

„Łowcy głów”, czyli policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej w Katowicach, mają na swoim koncie już wiele sukcesów w ściganiu najgroźniejszych przestępców. Specjalizują się w poszukiwaniach podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych, często używając broni palnej. Współpracują także z policją zagraniczną.

W ciągu ostatnich dwóch dni śląscy „łowcy głów” zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez organy ścigania. W powiecie rybnickim schwycono 34-letniego mężczyznę, który był poszukiwany za rozbój na pracowniku sklepu spożywczego. Teraz spędzi najbliższe trzy lata w więziennej celi.

Kolejnego dnia, w Bytomiu, policjanci aresztowali 41-letniego mężczyznę, który był poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ten mężczyzna ukrywał się w Holandii, ale wpadł w ręce „łowców głów” tuż po powrocie do kraju. Teraz trafi do zakładu karnego na kilkanaście miesięcy.

To nie pierwsze sukcesy śląskich „łowców głów” w ostatnich dniach. Na początku grudnia zatrzymano 56-letnią Ukrainkę poszukiwaną przez Interpol za handel ludźmi. Kobieta obecnie przebywa w areszcie, oczekując na ekstradycję do Ukrainy.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej w Katowicach kontynuują swoje działania mające na celu zatrzymanie najgroźniejszych przestępców. Współpracują zarówno z innymi służbami policji w kraju, jak i zagranicą, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024