Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

19 rodzin dostanie nianie

Facebook Twitter

19 częstochowskich rodzin otrzyma wsparcie po ostatniej rekrutacji w ramach kolejnej edycji projektu „Aktywni rodzice-szczęśliwe dzieci".

fot. Pexels/ Pixabay

Sześć rodzin skorzysta z usługi opiekuńczej, którą świadczyć będą nianie. Pozostałe rodziny będą mogły oddać swoje dzieci pod opiekę do Żłobka Miejskiego „Reksio”, gdzie w ramach projektu powstało 13 dodatkowych miejsc. Żłobek przy alei Armii Krajowej po remoncie rozpocznie działalność w grudniu. Refundacja kosztów zatrudnienia niani dla rodziców powracających do pracy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym obejmuje 85% wszystkich poniesionych kosztów, przy założeniu, że koszty te wyniosą maksymalnie 4 000 zł. Dofinansowanie można uzyskać na okres 9 miesięcy.

„Niania” to potoczna nazwa projektu „Aktywni rodzice – szczęśliwe dzieci”, realizowanego z pomocą środków unijnych przez Miasto Częstochowa. Dzięki kolejnym edycjom na rynek pracy wróciło już ponad 100 osób, a w Żłobku Miejskim powstają dodatkowe miejsca.

Obecna edycja projektu rozpoczęła się w maju 2019 roku i już większość rodzin skorzystała ze wsparcia polegającego na świadczeniu usług opiekuńczych przez nianie (łącznie z niań skorzystało 30 rodzin).

Całkowita wartość trzeciej już edycji projektu to ponad 2 mln 200 tys. zł. Zdobyte przez miasto europejskie dofinansowanie – po decyzji unijnych instytucji zarządzających – wynosi 1 mln 900 tys. zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj