Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rodzinne spotkania warsztatowe pod szyldem projektu Family Spot, również w listopadzie

Facebook Twitter

W listopadzie wracają spotkania pod szyldem Family Spot w Częstochowie. Będzie coś dla całych rodzin, atrakcje dla dzieci, a przede wszystkim twórcze i rozwijające warsztaty dla rodziców.

Family Spot
Fot. Facebook: Związek Dużych Rodzin Trzy Plus Koło Częstochowa

Spotkania Family Spot również w listopadzie

Spotkania zyskują na popularności już od kilku miesięcy w naszym mieście:

Katarzyna Kaczmarzyk: Wydarzenia minione są taką inspiracją kolejnych nie są na pewno kontynuacją. Jeżeli ktoś do tej pory nie uczestniczył w tych wydarzeniach, to na spokojnie można w każdym momencie dołączyć do nas. Serdecznie zapraszamy. Warto zainwestować swój czas, odrobinę wysiłku w to, żeby znaleźć w swoim terminarzu czas we wtorki od 16:30 do 19:30, w sobotę od godziny 10:00 do 13:00 i znaleźć czas dla rodziny.

14 listopada będzie o trudnościach w porozumiewaniu się z nastolatkami, 18 listopada o emocjach w rodzinie. Na listopad przygotowano jeszcze m.in. warsztat dla rodziców nt. budowania poczucia własnej wartości u dzieci oraz ich samodzielności. Nie trzeba być członkiem Związku Dużych Rodzin 3+ by dołączyć i wziąć udział. Zachęca do tego Katarzyna Kaczmarzyk:

Katarzyna Kaczmarzyk: We wtorki proszę pamiętać, są to te warsztaty merytoryczne, zwiększające kompetencje rodzicielskie. I tutaj zapraszamy rodziców, mogą przyjść z dziećmi, bo my wówczas gwarantujemy opiekę do dzieci. Rodzice mogą swobodnie uczestniczyć w tych warsztatach. To są warsztaty bezpłatne dzięki realizacji projektu. Bez obaw. To są świetni specjaliści, którzy prowadzą te warsztaty.

Bezpłatny projekt jest adresowany do wszystkich rodzin z Częstochowy i okolic.

Zespół Family Spot w Częstochowie serdecznie zaprasza wszystkie rodziny na cykl wyjątkowych wydarzeń, które odbędą się w listopadzie.

To miesiąc pełen inspiracji, twórczości oraz okazja do budowania silniejszych więzi między rodzicami a dziećmi. Family Spot Częstochowa to program edukacji i animacji dla każdej rodziny w Częstochowie, dlatego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych zajęć zwiększających kompetencje rodzicielskie oraz budowania silniejszych relacji w rodzinie.

W trakcie listopadowych spotkań, będziemy się integrować, animować oraz tworzyć przestrzeń do budowania relacji rodzinnych. Naszym celem jest stworzenie miejsca, gdzie rodzice z dziećmi mogą spędzać czas w sposób wartościowy i radosny.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Należy jedynie zgłosić chęć udziału sms na nr 733 722 488. W trakcie warsztatów dla rodziców zapewniamy opiekę dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Czego możemy spodziewać się w listopadzie? Otóż, zapraszamy!

1. Warsztat dla rodziców „Dlaczego Nastolatki” 14.11.2023 r.

 

Poprowadzi go dla nas Małgorzata Dudzińska, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny.
Jeżeli jesteś rodzicem nastolatka i zastanawiasz się dlaczego Twoje dziecko zachowuje się tak, jak się zachowuje? Jeżeli doświadczasz trudności w porozumiewaniu się z nastolatkiem w okresie dojrzewania? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy na wyjątkowy warsztat pod hasłem „Dlaczego Nastolatki” który w całości będzie poświęcony okresowi
dojrzewania i większości trudności z jakimi mierzą się rodzice i ich dojrzewające dzieci.
Dlaczego warto przyjść na warsztat? Ponieważ prowadząca pomoże Ci odkryć narzędzia i techniki, które pozwalają na lepsze zrozumienie nastolatka, wszystko o czym mówi, przerobiła w praktyce, jest przekonana, że Nastolatek to fantastyczny młody człowiek, wiedza, którą Ci przekażę jest sprawdzona w codzienności, wierzy, że Nastolatek, to Osoba z ogromnym potencjałem, a jej wybuchy złości albo „ nie wiem” są tylko przejściowe, wie, że Twój Nastolatek chce, żebyś wiedział/a więcej o „Jego
świecie”. Nie zwlekaj! Zapisz się już teraz. Razem możemy stworzyć bardziej harmonijną i pełną zrozumienia relację z naszymi nastolatkami.

2. Warsztat dla rodzin „W laboratorium emocji” 18.11.2023 r.

Podróż do Krainy Emocji to spotkanie potrzebne każdemu, zarówno rodzicom jak i dzieciom, by zatrzymać się i przyjrzeć temu co odczuwamy. To warsztaty dla całych rodzin, zarówno tych mniejszych i dużych. Podczas spotkania uczestnicy udadzą się do krainy emocji, gdzie jak detektywi będą odszukiwać i nazywać emocje, a także niczym laboranci sprawdzą do czego służą i jaki mogą mieć one skutek. To będzie spotkanie pełne twórczości, gdyż rodziny zaprezentują emocje w różnych formach: słowem, rysunkiem, mimiką, gestem. Spotkanie ma na celu przypomnieć nam, że wszystkie emocje są potrzebne.

3. Warsztat dla rodziców „Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci” 21.11.2023 r.

Celem warsztatów będzie nabycie umiejętności wspierających wzmocnienie poczucia własnej wartości u dzieci, które przełoży się na wszystkie sfery rozwoju i życia dziecka. Skutkuje to większym zaufaniem do swoich pomysłów i chęcią do realizacji celów. Dziecko jest wytrwałe i konsekwentne w działaniach, posiada większą świadomość swoich mocnych stron, jest kreatywne i twórcze. Lepiej radzi sobie ze zmianami, nie boi się przyznawać do błędów, a popełnianie błędów nie skutkuje zaniechaniem działania. Dziecko z wysokim poczuciem własnej wartości łatwiej komunikuje się z innymi, potrafi współpracować i budować trwałe relacje.

4. Warsztat dla rodzin „W świecie świec i lampionów” 25.11.2023 r.

Przed nami doskonała propozycje na jesienne klimaty: warsztat robienia świec żelowych i lampionów. Warsztat zapewnia możliwość stworzenia wyjątkowej ozdoby. Zajęcia rozbudzają naszą wyobraźnię oraz zmuszają do kreatywnego myślenia. Własnoręcznie stworzona świeca żelowa rozpala dziecięce uśmiechy i jest źródłem niemałej satysfakcji. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie kreują mozaikę z barwionego kwarcu, tworzą kompozycję z przeróżnych muszelek, suszonych owoców i kwiatów. Wybierają kolor i zapach parafinowego żelu, tworząc niepowtarzalne połączenie. Dowiadują się, jak
własnoręcznie wykonać świece żelowe. Warsztaty rozbudzają w każdym uczestniku duszę artysty. Zrealizowanie zadania nie jest trudne dla kilkulatka, co pozwala mu uwierzyć we własne możliwości. Wykonana przez nich żelowa świeca może stać się prezentem. Warsztaty zawierają element terapeutyczny i aromaterapię, która
działa łagodząco i relaksująco.

5. Warsztat dla rodziców: „Co to znaczy: samodzielne, dorosłe dziecko? Mamo, tato, co ja mam w życiu robić?” 28.11.2023 r.

Przyjdź na warsztat:

  • jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku odkryć jego cel życiowy,
  • jeśli chcesz naprawić, co już zaniedbałeś lub popsułeś w przygotowaniu do życia zawodowego swego dziecka,
  • jeśli jesteś przekonany, że to już za późno i nic już nie da się nadrobić,
  • jeśli bezradnie patrzysz na bezradność swojego dorosłego, bezrobotnego dziecka,
  • jeśli czujesz zaciekawienie tym tematem,
  • jeśli jesteś gotowy i otwarty na nowe myślenie, inne spojrzenie i inne niż dotąd działanie,
  • jeśli to nie dziecko, ale TY potrzebujesz odkryć swój cel życiowy i/lub zmienić swoją ścieżkę zawodową.

Więcej informacji: www.czestochowa.3plus.pl

Projekt Family Spot jest doskonałym przykładem inicjatywy opartej na lokalnych zasobach i zaangażowaniu społeczności. Tworzy on przestrzeń do integracji, tworzenia więzi i wspierania rozwoju osobistego rodziców.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj