Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nabór do żłobka rusza tuż po świętach 3 kwietnia, od września przybędzie w nim miejsc

Facebook Twitter

Tuż po świątecznym weekendzie rozpocznie się nabór najmłodszych dzieci do żłobka miejskiego. Reksio zaprasza rodziców od 3 kwietnia.

Centrum Wsparcia Rodziny Nabór do żłobka
fot. StockSnap/ pixabay.com

Nabór do żłobka. Nie odkładaj złożenia dokumentów na ostatnią chwilę

Co prawda nabór potrwa do 26 kwietnia, jednak lepiej nie odkładać złożenia dokumentów na ostatnią chwilę. Obie siedziby tej instytucji zachęcają do kontaktu.

Tomasz Jamroziński: Rekrutacja dotyczy naboru do obu placówek żłobka tj.placówki przy alei Armii Krajowej 66a i drugi przy ulicy Sportowej 34a. Żłobek obecnie dysponuje 220 miejscami, a od września w filii przy ulicy Sportowej dodatkowo liczba miejsc zwiększy się o 20, czyli od września to liczba miejsc przy alei Armii Krajowej wynosić będzie 111 miejsc absolutnie sportowej 129. Zwiększenie liczby miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w żłobku możliwe jest dzięki programowi Maluch+, do którego przystąpiło miasto.

Mówi Tomasz Jamroziński – kierownik biura prasowego częstochowskiego magistratu. Miejsc w żłobku przybędzie, bo od dawna taka jest potrzeba w Częstochowie, dodaje dyr. Elżbieta Gajos. Warto pojawić się ze zgłoszeniem na miejscu w jego siedzibie:

Elżbieta Gajos: Od 3 kwietnia zapraszamy z kartą zgłoszeniową rodziców do budynku przy Armii Krajowej 66a i na ulicę Sportową 34a. Rodzice w pierwszej formie składają tę kartę zgłoszeniowe i są pewne kryteria, więc przyjmujemy dzieciaczki od 20 tygodnia do trzech lat, rodzice są mieszkańcami miasta Częstochowy, rodzice obydwoje pracują również zawodowo i są prawnymi opiekunami dziecka.

Jak informuje Elżbieta Gajos, dyrektor Żłobka Miejskiego „Reksio”, część z małych kandydatów do żłobka jest uprzywilejowana, jeżeli znajdują się w konkretnej sytuacji rodzinnej. Co jeszcze będzie brane pod uwagę przy naborze?

Elżbieta Gajos: Na pewno dzieci niepełnosprawne posiadające orzeczenie o aktualnej niepełnosprawności, dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci rodziców również pracujących zawodowo i samotnie wychowujących maluszki. Dzieci, których rodzic lub opiekun prawny przedłoży oświadczenie o odbyciu obowiązkowych szczepień ochronnych i również, jeżeli mamy bardzo dużą ilość zgłoszeń, to też kolejność zgłoszeń.

Warto zapytać o miejsce dla swojej pociechy w Żłobku Miejskim Reksio. Można to zrobić przy alei Armii Krajowej 66a i w Filii przy ul. Sportowej 34a.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024