Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zwłoki mężczyzny w Poczesnej. Są wyniki badań DNA

Facebook Twitter

Są wyniki badań DNA, wiadomo już, czyje zwłoki odkryto w sierpniu w Poczesnej. Do makabrycznego znaleziska doszło w czasie prac ziemnych na terenie jednej z prywatnych posesji. Śledczy ustalili też dalsze szczegóły odnośnie ciała zaginionej osoby i przyczyny jej śmierci.

Zwłoki mężczyzny w Poczesnej

Zwłoki mężczyzny w Poczesnej – to było zabójstwo

Przede wszystkim od 19 sierpnia najważniejsze było ustalenie w śledztwie personaliów tej osoby. Jak poinformował nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie – prok. Tomasz Ozimek, uzyskane zostały wyniki identyfikacyjne po badaniach DNA. Na ich podstawie wiemy, że są to zwłoki 40-letniego Tomasza Z., który był poszukiwany od 2022 roku.

Potwierdziły się więc wcześniejsze przypuszczenia śledczych. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów zabójstwa. Usłyszało je dwóch mężczyzn: 38-letni Sławomir P. i 59-letni Zbigniew S. Wiadomo też, że do tej zbrodni doszło we wrześniu 2021 roku w Poczesnej. Podejrzani zabili swoją ofiarę przy pomocy siekiery, ciosy w głowę okazały się śmiertelne. Wiadomo, że następnie sprawcy zakopali ciało w dole, na jednej z posesji, gdzie latem doszło do makabrycznego odkrycia. Jeden z mężczyzn przyznał się już do zbrodni podczas przesłuchania, opisał też przebieg zdarzeń.

28 września na wniosek Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, sąd zastosował wobec nich areszt na 3 miesiące.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj