Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zwłoki znalezione w lesie w Żurawiu. Policja prosi o pomoc w ustaleniu danych ofiary zabójstwa

Facebook Twitter

Zwłoki znalezione w lesie w Żurawiu w powiecie częstochowskim - ta wiadomość jesienią ubiegłego roku zelektryzowała całą Polskę. Początkowo sądzono, że może to być poszukiwany przez policję za zabójstwo rodziny Jacek Jaworek. Badania DNA temu zaprzeczyły, ale policja wciąż nie ustaliła kim jest odnaleziony wówczas denat. Teraz prosi o pomoc.

Karambol ciężarówek Policjanci z Kłobucka na A1 Ucieczka 28-latka z komisariatu Przestępczość na Śląsku spada Policjanci z Częstochowy zatrzymali poszukiwanego

Zwłoki znalezione w lesie w Żurawiu jesienią ubiegłego roku. Policja prosi o pomoc

Częstochowscy kryminalni pod nadzorem częstochowskiej prokuratury okręgowej prowadzą czynności w kierunku zabójstwa mężczyzny. Jego ciało zostało znalezione w połowie października ubiegłego roku w lesie w Żurawiu przy ulicy Leśnej. Początkowo plotkowano, że ciało mogło należeć do Jacka Jaworka, poszukiwanego za zabójstwo członków rodziny, ale przeprowadzone badania DNA jednoznacznie tej tezie zaprzeczyły. Dotychczas przeprowadzone czynności nie dały odpowiedzi na to, kim był mężczyzna. Teraz policja prosi o pomoc w ustaleniu danych mężczyzny.

Prosimy o pomoc w identyfikacji mężczyzny. Ostrzegamy, że opublikowane przez nas zdjęcia są drastyczne

apelują policjanci.

UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA 

Do tej pory mundurowi ustalili, że to ciało mężczyzny w wieku od 30 do 45 lat.  Był średniego wzrostu i średniej budowy ciała. Ubrany był w czarną bluzę Bekkin z długim rękawem i kapturem, zapinaną na zamek, niebieską koszulkę z krótkim rękawem „American T-shirt”, czarne spodnie dresowe adidas z trzema białymi pasami na nogawkach.

Mężczyzna miał znaki szczególne. To między innymi proteza zębowa górna i dolna, tatuaż na lewej piersi – pazury (szpony), tatuaż na lewej obręczy barkowej – smok, tatuaż na lewym ramieniu – tribal. Tatuaże przypominają więzienne, wiele wskazuje na to, że nie były wykonywane w profesjonalnym studiu.

Wszelkie informacje proszę kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, który prowadzi czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie ( Komenda Miejska Policji w Częstochowie, księdza Jerzego Popiełuszki 5, telefon: 47 85 812 00).

Fragmenty ubrania denata

Przypomnijmy, ze zwłoki ludzkie, w stanie daleko posuniętego rozkładu, znalazł w sobotę (14 października 2023 roku) w  przechodzień z dziećmi. Miał on zauważyć „coś wystającego spod ziemi”, co przypominało ludzkie kości lub nawet dłoń. Odprowadził dzieci do domu, po czym wrócił na miejsce. O znalezisku poinformował służby. Policja przeprowadziła oględziny miejsca porzucenia ciała. Tomasz Ozimek z częstochowskiej prokuratury mówił nam wówczas:

 Na miejscu prokurator wspólnie z policjantami przeprowadził oględziny zwłok i oględziny miejsca zdarzenia. Na podstawie tych czynności ustalono, że zwłoki były zakopane w ziemi na głębokości około kilkudziesięciu centymetrów i pozostawały w ziemi przez okres od kilku do kilkunastu miesięcy. Czynności dowodowe dotychczas przeprowadzone w tej sprawie nie potwierdzają, że zwłoki te należą do poszukiwanego za potrójne zabójstwo Jacka Jaworska. W jego sprawie w dalszym ciągu trwają intensywne czynności poszukiwawcze.

Przeprowadzone później badania DNA jednoznacznie wykluczyły, że ciało należy do Jacka Jaworka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj