Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Smród z wysypiska w gminie Poczesna staje się nie do wytrzymania

Facebook Twitter

Mieszkańcy skarżą się na smród z wysypiska w gminie Poczesna. Poszły pisma w tej sprawie do kilku urzędów, organów. To pomoże?

Smród z wysypiska w gminie Poczesna
fot. adnovak /pixabay.com

Smród z wysypiska w gminie Poczesna coraz bardziej uciążliwy dla mieszkańców

„Opary z wysypiska są nie do wytrzymania” – piszą do nas mieszkańcy podczęstochowskich Brzezin Nowych. Dla właścicieli posesji w gminie Poczesna sąsiedztwo przedsiębiorstwa w Sobuczynie staje się coraz bardziej dokuczliwe. Smród z wysypiska jest nie do wytrzymania!

„18 września zapach był wyjątkowo uciążliwy”, czytamy w liście do redakcji. „Mamy konstytucyjne prawo do godnego życia. Każda instytucja lub osoba, która nam to prawo odbiera podlega odpowiedzialności prawnej – czy to za powstanie takiej sytuacji, czy też za jej bierną akceptację”.

Odpowiednie pisma mieszkańcy adresują już do władz miasta, skierowali je do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Skargi na dokuczliwy smród z wysypiska śmieci pod Częstochową przekazaliśmy i my do Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Pismo podpisali członkowie Stowarzyszenia EKO Poczesna i mieszkańcy tej gminy.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023