Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zapadł wyrok ws. zabójstwa siekierą. 12 lat dla sprawcy na zamkniętym oddziale psychiatrycznym

Facebook Twitter

Zapadł wyrok ws. zabójstwa siekierą. Zabójca żony spędzi w izolacji 12 lat. Jak ocenili biegli - był częściowo niepoczytalny, dlatego nie trafi do więzienia, a na szpitalny oddział zamknięty. Wyrok w tej głośnej sprawie w środę (06.09) zapadł przed częstochowskim sądem.

Wyrok za śmiertelne potrącenie

Wyrok ws. zabójstwa siekierą

Jak przypomina sędzia Dominik Bogacz, od momentu zatrzymania niebezpieczny mężczyzna pozostawał za kratami. Do zabójstwa przy użyciu siekiery doszło w grudniu 2021 roku przy ul. Kopernika. Podłożem zbrodni miał być zadawniony małżeński konflikt. 80-latek Bogdan P. nie był w przeszłości karany.

Dominik Bogacz: Zakończył się proces oskarżonego Bogdana P. Prokuratura zarzuciła Bogdanowi P. spowodowanie zabójstwa swojej byłej żony Krystyny P. Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał oskarżonego za winnego popełnienia tego czynu i wymierzył mu karę 12 lat pozbawienia wolności. Kara ta będzie wykonywana w Polsce w systemie terapeutycznym.

zabójstwo

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Cały proces odbywał się za zamkniętymi drzwiami, nie poznamy też uzasadnienia wyroku sądu:

Dominik Bogacz: Na poczet orzeczonej kary sąd zaliczył okres rzeczywistego pozbawienia wolności. Jednocześnie po wydaniu tego wyroku Sąd Okręgowy w Częstochowie przedłużył stosowanie jej na dalsze okresy tymczasowego aresztowania. Wyrok oczywiście nie jest prawomocny, strony mają prawo wnieść apelację tego wyroku, czy wniosą, to nie wiadomo. Sprawa była prowadzona z wyłączeniem jawności. Także ustne motywy tego wyroku były niejawne. Nie mogę o nich mówić

– informował nas w sprawie sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie.

O tej sprawie pisaliśmy:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj