Zacięta gra w drugim secie doprowadziła do wyniku 37:39!

Wyjątkowo długo przyszło walczyć AZS-owi o zwycięstwo w środowym pojedynku z Effectorem w Kielcach. Jak się okazuje jednak AZS pojechał tam po komplet punktów. Częstochowianie wrócili do domu z wynikiem 3:0.

Biało-zieloni pokonali drużynę Effectora w trzech setach, chociaż długo nie mogły się rozstrzygnąć losy drugiej partii. Wynik na korzyść częstochowian udało się wywalczyć dopiero przy stanie punktowym 37:39. Set trwał aż kilkadziesiąt minut. Dobrze zaprezentował się w naszym zespole Michał Kaczyński, a sam trener Marek Kardosz podsumowywał, że wygraliśmy skuteczną zagrywką. Mecz był jednak bardzo wyrównany, a kolejne partie częstochowianie zwyciężali do 23, 37 i 22. Po pięciu kolejkach tego sezonu akademicy mają 7 punktów, liczymy na więcej, ósme miejsce w tabeli jest zdecydowanie do poprawienia.