Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Program grantów na odnawialne źródła energii do 8 maja. W ostatniej edycji finalistką doktorantka z Politechniki Częstochowskiej

Facebook Twitter

Znów można wziąć udział w programie grantowym Onde Sofia, kończy się już czas na zgłoszenia do jego III edycji. Granty dotyczą odnawialnych źródeł energii i transformacji energetycznej w Polsce.

Program grantów na odnawialne źródła energii
fot.pixabay

Program grantów na odnawialne źródła energii

Najlepsi młodzi naukowcy na swoje nowatorskie projekty mogą uzyskać nawet 20 tys. zł. Laureatką poprzedniej edycji została Gabriela Poznańska z Politechniki Częstochowskiej, która pokazała jak walczyć z nadmiarem plastiku:

Gabriela Poznańska: Plastikowe odpady przede wszystkim chodzi tutaj o polietylen, polipropylen, zawierają w sobie potencjał energetyczny, który poprzez zastosowanie odpowiedniego procesu, prowadzi do wytworzenia energii elektrycznej, takie podejście pozwala na ustabilizowanie ilości powstających odpadów. O programie dowiedziałam się ze szkoły doktorskiej Politechniki Częstochowskiej. Jestem doktorantką na Wydziale Infrastruktury i Środowiska, gdzie realizuje doktorat wdrożeniowy z tematu recyklingu chemicznego.

Gabriela Poznańska

Finaliści programu grantowego mogą w praktyce sprawdzić, jak działają ich pomysły. To jedyny w kraju tego typu program grantów dla młodych naukowców, który dotyczy odnawialnych źródeł energii:

Gabriela Poznańska: O zwycięstwie dowiedziałam się na zakończenie roku akademickiego i przyznam się szczerze, nie dowierzałam, że mój pomysł został doceniony, patrząc na kilkaset zgłoszeń i na pozostałych finalistów, mój temat dotyczył zupełnie innego rozwiązania niż te tradycyjne dla OZE, myślę tutaj o farmach wiatrowych i o fotowoltaice. Jako finalista uzyskałam również środki finansowe na realizację badań naukowych związanych z tematyką mojego projektu.

Finaliści otrzymali możliwość bycia częścią transformacji energetycznej w Polsce, mówi ostatnia laureatka Gabriela Poznańska. Jeżeli jesteś studentem lub doktorantem albo innowatorem z pomysłami, możesz zgłosić projekt naukowy związany z energią odnawialną do programu grantów.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie www.ondeflow.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024