Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tragedia w Herbach. Co najmniej dwa wątki w śledztwie Prokuratury Rejonowej

Facebook Twitter

Rodzinną tragedię w Herbach wyjaśnia Prokuratura Rejonowa. Jak informowaliśmy, w jednym z domostw znaleziono ciała matki i dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. O wszczęciu śledztwa informuje rzecznik prok. Tomasz Ozimek.

Tragedia w Herbach

Tragedia w Herbach

Dokładne przyczyny zgonu potwierdzą jeszcze specjaliści medycyny sądowej:

Tomasz Ozimek: Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wszczęła śledztwo w sprawie pozbawienia życia dwóch dzieci w wieku 3 i 5 lat, do którego doszło 2 maja bieżącego roku w miejscowości Herby koło Częstochowy. Ze wstępnych ustaleń tego śledztwa wynika, że w tej sprawie mamy do czynienia z tzw. samobójstwem rozszerzonym. Zebrane dotychczas dowody wskazują bowiem, że dzieci zostały pozbawienie życia przez 31 -letnią matkę, która następnie popełniła samobójstwo.

Jak ustalili śledczy po zebraniu na miejscu śladów i innych dowodów, do zbrodni nie przyczyniły się prawdopodobnie osoby spoza rodziny. Śledztwo ma jednak kilka wątków:

Tomasz Ozimek: Odrębne postępowanie Prokuratury Rejonowej w Lublińcu będzie dotyczyło doprowadzenia kobiety do targnąć się na własne życie. W tym wątku będziemy sprawdzać, czy kobiecie udzielono pomocy lub namawiano ją do tego, aby pozbawiła się życia. Jutro w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostaną przeprowadzone sekcje zwłok dzieci i kobiety celem ustalenia przyczyny ich zgonu.

Przypomnijmy, ta tragedia rozegrała się w czwartek 2 maja. Informował Radio Jura prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj