Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

XXI Tydzień Bibliotek rozpoczął się w Częstochowie i potrwa do 15 maja

Facebook Twitter

Rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w każdej filii Biblioteki Publicznej w Częstochowie zostały przygotowane oryginalne gadżety związane z literaturą. Należy się jednak śpieszyć, bo ich ilość jest ograniczona.

XXI Tydzień Bibliotek

XXI Tydzień Bibliotek rozpoczął się w Częstochowie

Sylwia Góra: Mamy dla naszych czytelniczek i czytelników taką małą niespodziankę. W momencie otwarcia biblioteki wystarczy, że przyjdziecie i odpowiecie na takie króciutkie, bardzo proste pytanie w takim małym quizie związane z literaturą i związane z kobietami i możecie zgarnąć takie drobne gadżety: torby bawełniane, notesy, zakładki do książek, przypinki z hasłem ”literatura jest kobietą”. Bardzo serdecznie Was zapraszamy do waszych placówek bibliotecznych.

Mówi Sylwia Góra z częstochowskiej biblioteki. Tradycyjnie w wydarzeniu biorą udział miejskiej placówki. 9 maja zorganizowane zostanie spotkanie z Jakubem Gałęziowskim, autorem „Niedopowiedzianych biografii”. W tej sprawie odwiedzić warto główną siedzibę Biblioteki w Al. NMP:

Sylwia Góra: Książka opowiada o polskich dzieciach urodzonych z powodu wojny, jak mówi podtytuł, to są bardzo różne historie. To jest książka, która była doceniana w poprzednim roku przez najróżniejsze gremia historyczne, jest reportaż historyczny, świetny, wnikliwy, napisany w taki sposób naprawdę z dużym taktem, z dużym zrozumieniem tematu, więc bardzo serdecznie zachęcam. Autor jest też szalenie ciekawą osobowością, jest bardzo rozmowny, opowiada w sposób absolutnie fascynujący o tej historii, zupełnie nieznanej i nieopracowanej w Polsce, więc dowiecie się rzeczy, o których naprawdę nikt wcześniej nie mówił.

Na Tydzień Bibliotek przygotowano atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W sobotę, 11 maja najmłodsi będą mogli wziąć udział w niecodziennych warsztatach:

Sylwia Góra: Będziemy robić słodycze, które będą oczywiście mogli zabrać ze sobą do domu, czyli zrobicie sobie lizaka dla siebie, a może dla mamy, zapraszamy. Będą dwie grupy, zapisy już ruszyły, możecie bezpośrednio w oddziale się zapisywać, możecie dzwonić, pisać maila, a ilość miejsc jest ograniczona. Będą dwie grupy o godzinie 11.00 i druga grupa godzina 12.30, każda grupa to 15 osób, czyli razem 30 dzieciaków. Zapraszamy! Osłodźcie sobie tę sobotę.

Zachęcała Sylwia Góra. XXI Tydzień Bibliotek w Częstochowie potrwa od 8 do 15 maja.

Czytaj także:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj