Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Biblioteka Publiczna w Częstochowie z windą? Urząd Miasta rozpisuje przetarg

Facebook Twitter

Urząd Miasta zrobił przymiarki i rozpisuje przetarg na budowę windy przy głównej siedzibie Biblioteki Publicznej. Instytucja w centrum miasta była dla wielu osób z trudnościami w poruszaniu się mało dostępna.

Biblioteka Publiczna w Częstochowie Bibliotekarze w Częstochowie protestują

Biblioteka Publiczna w Częstochowie

Gdy wypożyczalnia w al. NMP działa na parterze, to droga do czytelni na pierwszym piętrze prowadziła jedynie schodami. Teraz ma to się zmienić:

Tomasz Tyl: Rozpoczniemy procedurę przetargową budowy windy dla osób w dużej mierze z niepełnosprawnościami w głównej siedzibie Biblioteki Miejskiej. Ona ma być od podwórza i to również są w stu procentach środki z budżetu miasta Częstochowy. Przychylamy się do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w naszym mieście. Przypomnę tylko, iż mamy standardy projektowania przestrzeni miejskiej pod kątem osób z niepełnosprawnościami, mamy również tzw. standardy imprez masowych pod kątem osób z niepełnosprawnościami. Chciałbym powiedzieć, iż wdrożyliśmy to jako pierwsze miasto w kraju.

Zapowiada Tomasz Tyl, społeczny rzecznik osób niepełnosprawnych w Częstochowie. Planowaną na ten rok budowę potwierdza też Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych w magistracie. Ponadto główna siedziba Biblioteki Publicznej potrzebuje nowego ogrzewania i zabezpieczenia pożarowego:

Michał Konieczny: Będziemy montować w bibliotece windę, która obsłuży cały obiekt, czyli dla osób z niepełnosprawnością staną się dostępne choćby czytelnia na piętrze i inne pomieszczenia, które są ogólnodostępne w bibliotece. Drugi element tego remontu to dostosowanie obiektu do potrzeb bezpieczeństwa pożarowego. Mamy tam opinię Państwowej Straży Pożarnej i musimy niektóre elementy wzmocnić, jeśli chodzi o ochronę pożarową, doprowadzić do tego, aby obiekt był bezpieczniejszy.

Informował nas naczelnik Michał Konieczny z UM Częstochowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj