Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Biblioteka Publiczna w Częstochowie rusza z remontem

Facebook Twitter

Rozpoczyna się zakrojony na dość szeroką skalę remont w głównej siedzibie Biblioteki Publicznej im. dr Biegańskiego w Częstochowie. Zbudowana zostanie winda, w tym ta potrzebna dla czytelników, która ułatwi dotarcie na spotkania autorskie czy dostęp do czytelni. Wiele z pomieszczeń zostanie też odnowionych.

Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna w Częstochowie rusza z remontem

Na początek od 20 maja do 8 czerwca trzeba czasowo zamknąć wypożyczalnię główną w al. NMP:

Sylwia Góra: Mamy taką drobną niedogodność dla czytelniczek i czytelników wypożyczalni głównej, bo w tym czasie będzie odbywało się skontrum, takie trudne bibliotekarskie słowo, ale oznacza po prostu inwentaryzację księgozbioru, czyli przeglądamy książki, sprawdzamy, co do nas nie wróciło, może coś się mniej wypożycza, robimy trochę miejsca na nowości, więc w tym czasie niestety nie będzie można ani oddać, ani wypożyczyć książek od wypożyczalni głównej. Zapraszamy do pozostałych 20 placówek, więc jest z czego wybierać. Karta, którą macie Państwo w wypożyczalni głównej obowiązuje we wszystkich filiach bibliotecznych, więc na nią można sobie te książki wypożyczać.

Inwentaryzacja poprzedzi zasadnicze prace, mówi Sylwia Góra z częstochowskiej Biblioteki. O samych potencjalnych trudnościach dla odwiedzających siedzibę, bibliotekarze chcą informować na bieżąco. Jak tylko rozpoczną się prace w pełni, dowiemy się, z których części budynku można wciąż korzystać:

Sylwia Góra: Chcemy zachować możliwość do korzystania z całej Biblioteki Głównej, czyli nie tylko z wypożyczalni, ale też z czytelni i informatorium. Natomiast ciężko nam powiedzieć, jak to dokładnie będzie wyglądało, bo remont dopiero się zaczyna. Będziemy też uzgadniać pewnie na bieżąco, jak to może wyglądać, żeby dla Państwa było też bezpiecznie w trakcie tego remontu. Będzie to spory remont, ma być też winda, czyli to udogodnienie, o które wielokrotnie państwo pytaliście, bo ta sala na drugim piętrze, gdzie odbywały się spotkania autorskie, rzeczywiście też wymagała remontu.

Remont w gmachu w al. NMP potrwa najprawdopodobniej aż do końca sierpnia przyszłego roku. Mają dzięki niemu zniknąć dzisiejsze bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych i dla osób starszych:

Sylwia Góra: To wszystko, mamy nadzieję, uda się w tym i w przyszłym roku zrobić. Natomiast oczywiście chcemy, żebyście państwo nie stracili na tym, że jest remont, tylko żebyśmy wszyscy zyskali. Więc proszę też na bieżąco obserwować właśnie stronę biblioteczną, tam będziemy informować, jak ten remont się rozwija, co jest dostępne w większym lub mniejszym wymiarze, ale docelowo chcemy, żebyście państwo nie ucierpieli z powodu remontu.

Zapowiadała Sylwia Góra z Biblioteki Publicznej w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj