Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więcej bloków na Parkitce. Na razie wniosków jeszcze ZGM nie przyjmuje

Facebook Twitter

Wracamy na Parkitkę, gdzie nowe budownictwo komunalne zapowiada miejska spółka. ZGM TBS złożył wniosek o pozwolenie na budowę na razie dwóch, 4- piętrowych bloków w tej dzielnicy. Odpowiednie tereny miasto przekazało pod takie wykorzystanie już w ubiegłym roku.

fot. czestochowa.pl

Docelowo budynków może być więcej, bo miejsca wystarczy, a zapotrzebowanie stale jest bardzo duże.

Na tym terenie powinny powstać budynki 4-poziomowe z garażami w piwnicach i z dużą ilością zieleni, ponieważ teren ten jest terenem, który ma plan zabudowy przestrzennej, w związku z czym tam określone, że tej zieleni musi być dosyć dużo – ponad 70% terenów zielonych, teren bardzo przyjazny środowisku. Nie będzie to tak, że będzie blok wybudowany obok bloku, sąsiedzi będą sobie w okna zaglądali, tam musi być przestrzeń i komfort zamieszkania.

Jak mówi Paweł Konieczny, prezes częstochowskiego ZGM-u, nowe budynki mają powstać po zachodniej stronie ul. Łódzkiej. Miasto widzi tutaj nowe osiedle i nawet 13 budynków wielorodzinnych:

Mają być budynkami nowoczesnymi z windami, mieszkania o stosunkowo dużym metrażu. Chcielibyśmy, żeby mieszkanie 1-pokojowe miało 40 m, żeby mieszkania 2-pokojowe koło 60 m i 3-pokojowe ponad 70 m. Stawiamy na taki komfort. Planujemy, że łącznie na tych terenach powstanie 360 mieszkań. Będzie to około 11-13 budynków.

Na razie przedstawiony projekt budowlany zakłada powstanie 56 mieszkań, po 28 w każdym budynku. Inwestycja oparta jest na partycypacji mieszkańców, ale jest jeszcze za wcześniej na składanie wniosków o mieszkanie czynszowe:

Nie mamy jeszcze planów budynków, ponieważ każdy, kto będzie chciał zamieszkać, będzie musiał wskazać swoje przyszłe mieszkanie. Jak wskaże to będziemy wiedzieć, jaki jest metraż tego mieszkania, czy z garażem czy bez, czy z miejscem postojowym. To wszystko ma wpływ na cenę i wtedy dopiero oblicza się partycypację. 360 mieszkań w perspektywie 5-6 lat, to tyle, że myślę, że w jakiś sposób nasycimy rynek

– dodaje Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022