Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pomoc dla seniorów w Częstochowie: Pilotażowy program „Złota Rączka” już od 1 grudnia. Poznaliśmy więcej szczegółów

Facebook Twitter

Wiemy coraz więcej o pilotażowym programie Złota Rączka, który w Częstochowie uruchamia ZGM TBS. Wszystko z myślą o osobach starszych ale i samotnie mieszkających, którym może przydarzyć się domowa awaria i potrzebna będzie pomoc fachowca.

pomoc dla seniorów

Pomoc dla seniorów. Już jutro rusza pilotażowy program „Złota Rączka”

Pomoc ruszy 1 grudnia. Mówi Paweł Konieczny, prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS:

Paweł Konieczny: Akcja ta ma polegać na dotarciu do osób potrzebujących pomocy przez pracowników ZGM-u, na takim załatwieniu prostych spraw w sposób taki rzetelny, a jednocześnie nieodpłatny. Akcja skierowana jest przede wszystkim do tych osób, które nie zalegają z opłatami na rzecz miasta czy spółki, są osobami samotnymi i mają ukończone 70 lat i nie są w stanie usunąć usterki w sposób samodzielny.

Specjaliści pomogą w drobnych naprawach: kranów, zamków czy innych domowych urządzeń, a nawet pomogą wymienić spaloną żarówkę:

Paweł Konieczny: Ważne jest, że wartość takiej usługi nie może przekraczać 100 złotych, jak również, że usługa taka może być wykonana jedynie 4 razy do roku w danym mieszkaniu. O jakie to wchodzi usługi? Np. regulacja drzwi i okien, montaż, wymiana zamka, klamki w drzwiach, montaż, wymiana gniazdek i włączników świateł i lamp, podłączenie pralki.

Program „Złota rączka” to na razie pilotaż, który potrwa do końca czerwca przyszłego roku. Jeżeli się sprawdzi i nadal będzie zapotrzebowanie na drobne usługi, prawdopodobnie zostanie wprowadzony na stałe:

Paweł Konieczny: Jest to program skierowany do osób generalnie starszych, samotnych i trochę bezradnych. To mają być takie naprawy dnia codziennego. Natomiast jeżeli jest samotna mama z dzieckiem ma wyrwane gniazdko ze ściany, to każdy rodzic wie, że to jest dla dziecka bardzo niebezpieczne i po prostu trzeba jak najszybciej zrobić i wtedy ten nasz pracownik również udzieli jakiejś pomocy. Myślę, że ten program będzie wydłużony. Tak bym bardzo chciał, aby był stałym takim programem ZGM-u

– informował prezes częstochowskiego ZGM-u Paweł Konieczny.

A o tym w jakich przypadkach można liczyć na fachowców z ZGM TBS pisaliśmy TUTAJ.

Pomoc dla seniorów w Częstochowie: Akcja „Złota Rączka”/ Fot. czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj