Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Węzeł Bugajska ma już wykonawcę. Miasto dostało na inwestycję 250 mln zł dotacji

Facebook Twitter

Miejski Zarząd Dróg wybrał już wykonawcę dla kolejnej ważnej i dużej inwestycji w Częstochowie. Węzeł Bugajska z dofinansowaniem i wykonawcą.

Węzeł Bugajska ma już wykonawcę
czestochowa.pl

Miejski Zarząd Dróg wybrał już wykonawcę dla kolejnej ważnej i dużej inwestycji w Częstochowie. Tym razem chodzi o węzeł Bugajska i budowę nowego dwupoziomowego skrzyżowania nad torami w drodze do Olsztyna. Miasto otrzymało na ten cel rządową promesę w kwocie 250 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych.

Po ogłoszeniu wyników przetargu przez MZD na budowę węzła drogowego w alei Wojska Polskiego, wraz z nowym przebiegiem DK46, wiemy już że całe zadanie będzie kosztować 241 mln zł. Wpłynęły dwie oferty, a cała inwestycja ma być przeprowadzona w formule zaprojektuj i zbuduj.

Dotąd miasto przedstawiało jedynie założenia i wizualizacje przyszłego skrzyżowania. Nowe połączenie nie tylko ułatwi skręt na Bugaj i dojazd do pobliskiego Olsztyna dla mieszkańców, czy osób dojeżdżających z pobliskich miejscowości do Częstochowy. Inwestor zakłada też rozwój stref przemysłowych i wyprowadzenie ruchu tranzytowego na linii Opole – Kielce poza zwartą zabudowę. „Bugajska bis” będzie umożliwiała bezkolizyjny zjazd z alei Wojska Polskiego nad torami nowym śladem DK-46 w kierunku wschodnim.

czestochowa.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj