Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Duże dofinansowanie i jeszcze większa inwestycja. Bugajska Bis najpóźniej za 4 lata

Facebook Twitter

Częstochowa podpisała umowę na projekt i wykonanie kolejnej dużej inwestycji drogowej. Będzie to tzw. Bugajska Bis, czyli wylot na Jurę.

Bugajska Bis
fot.czestochowa.pl

Bugajska Bis najpóźniej za 4 lata

Nad torami w rejonie Bugajskiej zostanie poprowadzony wiadukt, który zapewni lepszą komunikację z DK 91 w kierunku Olsztyna. Czas realizacji całej inwestycji wyniesie maksymalnie 48 miesięcy. Przygotowania trwały wiele lat. Teraz udało się zapewnić finansowanie:

Piotr Grzybowski: To jest 241 mln. w samych obiektach inżynieryjnych i drogach, ale kolejne kilkadziesiąt milionów to są koszty wykupów gruntów pod tą inwestycję, Więc to jedna z większych inwestycji ostatnich lat. 250 mln otrzymaliśmy z rządowego programu inwestycji strategicznych. Ten projekt opracowaliśmy w ścisłej współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Przypomnijmy, że to są tereny huty, to są tereny dwóch lokalizacji stref ekonomicznych, więc projekt bardzo ważny gospodarczo nie tylko dla nas, ale dla całego regionu.

Mówi zastępca prezydenta miasta Częstochowy – Piotr Grzybowski.

Bugajska Bis fot.czestochowa.pl

Z powstania „Bugajskiej bis” skorzystają zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i regionu, podkreślają samorządy i wykonawca. To także nowe możliwości dla przedsiębiorców działających w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Tranzyt na ten obszar zyska zupełnie nowe możliwości:

Janusz Michałek: Mamy bardzo dużych inwestorów. Oni też chcą się rozwijać i ta droga pozwoli im myśleć o kolejnych projektach inwestycyjnych. To jest jakaś wielka szansa na kolejny etap rozwoju Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i tej części miasta Częstochowy w kierunku takich osiedli polskich przedsiębiorców. Miasto Częstochowa właśnie wyróżnia się wśród Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i innych miast Śląska tym, że tutaj pokochali mali i średni przedsiębiorcy ten biznes.

Mówi prezes KSSE Janusz Michałek.

Bugajska Bis fot.czestochowa.pl

Nowa ulica pobiegnie zupełnie nowym śladem, zakres prac będzie olbrzymi- słyszymy w MZD. Inwestycja jest duża i skomplikowana, wiec samo jej projektowanie potrwa ok. 1,5 roku. Nową ulicą pojedziemy najpóźniej za 4 lata:

Joanna Holi-Sosnowska: Lokalizacja tego węzła będzie nieco na południe od istniejącego skrzyżowania na Olsztyn z ulicą Bugajską. Połączenie to będzie budować praktycznie na wolnym obszarze przebiegu nad istniejącą linią kolejową Warszawa-Katowice…

Informowała dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie – Joanna Holi-Sosnowska.

Bugajska Bis. Wizualizacja

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024