Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Utrudnienia z włączeniem się do ruchu na DK1 jeszcze do końca tygodnia

Facebook Twitter

Zamknięte zostały wyjazdy na trasę w kierunku Katowic z ul. Wały Dwernickiego oraz z ul. Warszawskiej do tego dwa nowo wybudowane ronda. Ruch poprowadzono wąską nitką ulicy Cmentarnej przez przejazd kolejowy oraz przez ruchliwe śródmieście. Kierowcy muszą więc przyzwyczaić się do korków.

Dojazd z Północy i Tysiąclecia do krajowej jedynki nadal z objazdami. Prawdopodobnie do końca tygodnia kierowcy będą musieli sobie radzić z utrudnieniami w ruchu. Związane są z zamknięciem dwóch rond w okolicach ulicy Wały Dwernickiego.

Ruch prowadzony jest ulicą Warszawską na odcinku od wiaduktu nad al. Wojska Polskiego, a dalej do ul. Cmentarnej, a następnie Cmentarną do Wałów Dwernickiego. W obu kierunkach w godzinach szczytu tworzą się korki, tym bardziej, że objazd kieruje samochody przez przejazd kolejowy, a na Katowice został wyznaczony przez centrum miasta.

Korki tworzą się więc na Wałach Dwernickiego, Cmentarnej, Dekabrystów przed skrzyżowaniami z sygnalizacją przy Kiedrzyńskiej oraz obok Hali Polonia. Tutaj sznur samochodów próbuje pokonać lewoskręt na szybko zmieniających się światłach, co wydłuża oczekiwanie.

Aby wyjechać w kierunku Katowic trzeba pokonać jeszcze Al. Armii Krajowej i Al. Jana Pawła II do nowego węzła i dalej w stronę Katowic. Kierowcy jedźcie też zgodnie z tymczasowym oznakowaniem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024