Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

VI Marszałkowski Budżet Obywatelski: Procedura ruszyła, czekamy na zgłoszenia zadań do 13 maja

Facebook Twitter

5 milionów złotych dla naszego regionu w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. To pieniądze, które warto spożytkować na działania we własnej miejscowości. Mieszkańcy Częstochowy znów mogą współdecydować, na co przeznaczyć część wydatków budżetu województwa śląskiego.

VI Marszałkowski Budżet Obywatelski

VI Marszałkowski Budżet Obywatelski

Sławomir Gruszka: Rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać do 13 maja. Do dyspozycji mieszkańców całego regionu po raz kolejny przekazane są środki w wysokości 5 mln złotych. Podobnie jak w poprzedniej edycji Marszałkowski Budżet Obywatelski to dwie pule, pula EKO projekty o charakterze ekologicznym, tutaj 3,5 miliona złotych oraz Pula REGIO dla projektów regionalnych 1,5 miliona złotych.

Warto też zgłaszać zadania – należy wypełnić formularz oraz dołączyć listę poparcia swojego pomysłu, mówi rzecznik Sławomir Gruszka z Urzędu Marszałkowskiego. Na naszym terenie do wydania jest 165 tys. zł:

Sławomir Gruszka: Jeśli chodzi o ziemię częstochowską, to w tej puli REGIO mamy na myśli powiaty częstochowski, kłobucki, myszkowski oraz miasto Częstochowa i tutaj wysokość środków na ten cel to 165 tysięcy złotych. Na stronie internetowej bo.slaskie.pl można znaleźć takie szczegóły jak choćby to, że zadania nie inwestycyjne, które zgłaszamy w ramach puli REGIO, to zadania, których koszty powinny się zmieścić pomiędzy 20 a 100 tys. złotych. Natomiast zadania inwestycyjne EKO to zadania, których maksymalna wartość to milion złotych.

Ruszyła procedura VI edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mamy czas na zgłoszenia zadań i pomysłów do 13 maja. Te zadania, które zyskają największą liczbę głosów, zostaną zrealizowane w 2025 roku:

Sławomir Gruszka: Zachęcam mieszkańców ziemi częstochowskiej do udziału w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim. Co ważne, Marszałkowski Budżet Obywatelski to budżet, który realizowany jest na terenach, których właścicielem województwo śląskie. Stąd warto wejść na stronę bo.slaskie.pl, tam informacja na temat mapy tych regionów, tak aby już na wstępie właściwie projekty złożyć i we właściwy sposób realizować. Zachęcam wszystkich do kontaktu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Przypomnijmy w tym roku wydzielone 5 mln złotych to 3,5 mln zł z puli Eko oraz 1,5 mln złotych z puli REGIO. Informował w tej sprawie rzecznik Sławomir Gruszka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj