Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Jak poruszać się w okolicach nekropolii?

Facebook Twitter

Drogowcy w Częstochowie przygotowali zmiany dotyczące organizacji ruchu przy największych cmentarzach w mieście. Zmiany będą obowiązywały w środę 1 listopada, od godz. 6.00 do godz. 21.00. Ale są też wyjątki i dodatkowe wcześniej zmienione oznakowanie dróg. 

Zmiany w organizacji ruchu

Warto pamiętać, że dodatkowo ruch jednokierunkowy na odcinku Promenady im. Cz. Niemena od ul. Rolniczej do ul. Brzeźnickiej – to sąsiedztwo cmentarza „Kule”, obowiązuje już od piątku, 27 października. Tak będzie aż do 1 listopada, do godz. 20.00. Podobnie na ul. Rolniczej poruszamy się tylko w jednym kierunku – we wtorek i środę. W rejonie cmentarza przy ul. Zbawiciela zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od ostatniego października, od 6:00 rano do 20.00 w dniu Wszystkich Świętych. Jeśli jedziemy na cmentarz przy ul. Białostockiej, to warto wiedzieć, że już 31 października w południe MZD wprowadza nowe oznakowanie. I tutaj zmiany zaplanowane są aż do środy 1 listopada do godz. 20.00.

Miejski Zarząd Dróg zdaje sobie sprawę z licznych utrudnień w dojeździe na nekropolie zarówno w Częstochowie, jak i np. w Blachowni, w związku z przebudową Głównej i Przejazdowej. Dlatego warto rozważyć komunikację zbiorową, a samochód zostawić pod domem:

Maciej Hasik: Na ulicach miasta w otoczeniu cmentarzy należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu, prosimy o ostrożność, cierpliwość i przepraszamy za przejściowe utrudnienia. Po drugie wyjazd na groby naszych bliskich możemy zaplanować także z MPK, tramwajem ominiemy zatory, a na tę okoliczność organizowane są także dodatkowe udogodnienia związane z wyznaczeniem specjalnych czterech linii autobusowych, które pozwolą nam na bezpośrednie przemieszczanie się pomiędzy największymi cmentarzami w mieście.

Zachęca do przesiadania się z własnego auta na tramwaj – Maciej Hasik, rzecznik MZD.

1 listopada w Częstochowie

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Sprawdź

Cmentarz przy ul. Św. Rocha

• Wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ul. św. Jadwigi (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) od ul. św. Rocha do ul. ks. Kubiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami św. Jadwigi oraz jednokierunkowo ul. Wyszyńskiego, Ewy, ks. Kubiny. Powrót – ul. św. Jadwigi.
• Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Sikorskiego – wjazd od ul. św. Krzysztofa, wyjazd na ul. Bialską.
• Przełożenie ruchu tranzytowego – droga DK-46 (wyłączona z ruchu ul. św. Jadwigi), z kierunku od Opola ruch będzie się odbywał ulicami: Główną, Tatrzańską, Lwowską, Dobrzyńską, Wręczycką do ul. Okulickiego. W kierunku do Opola od Warszawy ruch będzie się odbywał ulicami Jana Pawła II, Szajnowicza-Iwanowa, Okulickiego, Wręczycką, Dobrzyńską, Lwowską, Tatrzańską, Główną. Na kierunku z Kłobucka do Opola ruch będzie się odbywał ulicami: św. Rocha, Wręczycką, Dobrzyńską, Lwowską, Tatrzańską. Główną.
• Parkowanie czasowo będzie możliwe przy ul. św. Krzysztofa, przy ul. św. Jadwigi między ul. Kubiny i ul. Wyszyńskiego i na istniejących w tym rejonie parkingach.

Cmentarz „Kule”

ulice: Rolnicza i Fieldorfa–„Nila”
• wyłączone z ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) będą następujące odcinki ulic:
– ul. Dekabrystów od ul. Rolniczej do ul. Cmentarnej ,
– ul. Wały Dwernickiego od ul. Cmentarnej do ul. Fieldorfa – Nila
– ul. Cmentarna od ul. Tartakowej do bramy cmentarza.
·Ruch jednokierunkowy prowadzony będzie ul. Rolniczą począwszy od ul. Dekabrystów, dalej Promenadą Niemena, skąd będzie można wyjechać w lewo ul. Brzeźnicką do ul. Dekabrystów lub w prawo ul. Wańkowicza do alei Wyzwolenia
·Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo przy ul. Fieldorfa – Nila na odcinku od Promenady do przystanku MPK przy wejściu na teren cmentarza

Cmentarz „Błeszno”

ulice: Palmowa i Bohaterów Katynia
• Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.
• Przewiduje się ruch jednokierunkowy na ul. Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia. Ponadto ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Osikowej (wjazd) oraz ul. Limbowej (wyjazd).
• Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo przy ul. Bohaterów Katynia, gdzie czasowo nie będą dostępne pasy dla ruchu rowerowego.

Cmentarz Komunalny – ul. Radomska

Zmiany polegają na ograniczeniu parkowania przy ul. Białostockiej po stronie wschodniej od wjazdu na drogę dojazdową do cmentarza do ul. Radomskiej. Parkowanie będzie możliwe na wyznaczonych parkingach oraz na jezdni po wschodniej stronie cmentarza.

Cmentarz „Stradom” – ul. Piastowska

Wprowadza się ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Piastowskiej od skrzyżowania z ul. Kawodrzańską (wjazd) do ul. Przestrzennej (wyjazd) z parkowaniem po stronie południowej ul. Piastowskiej.

Cmentarz „Łojki” – ul. Zbawiciela

Zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowania po prawej (wschodniej) stronie ulicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj