Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Aleja Wojska Polskiego: Fragment DK91 otwarty dla ruchu. To dojazd od al. Jana Pawła II do Galerii [WIDEO]

Facebook Twitter

Miasto postanowiło zrobić mieszkańcom mikołajkowy prezent. Od 6 grudnia drogowcy częściowo udostępniają gotową jezdnię, na razie będzie to dojazd do rejonu Galerii Jurajskiej.

Aleja Wojska Polskiego
Fragment Alei Wojska Polskiego zostanie otwarty - zapowiedział w studiu Radia Jura prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk

Zmiany mają usprawnić obsługę terenów handlowych, ale i poprawić ruch w centrum miasta. Mówił o tym w naszym studiu Prezydent Częstochowy.

Radio Jura:  To dobra informacja dla kierowców. Czekaliśmy na ten moment długo.

Krzysztof Matyjaszczyk:  Jeżeli jest możliwość, żeby chociaż taki krótki odcinek od Jana Pawła do Galerii Jurajskiej po Alei Wojska Polskiego przejechać, chociaż w takim zakresie udostępniamy i udrażniamy ten przejazd. Zyskają na tym wszyscy ci, którzy będą chcieli kupić coś na święta, też i ci, którzy podróżują przez Śródmieście, bo mam nadzieję, że tam ruch się rozłoży i mniejsze będziemy mieli opóźnienia na Warszawskiej czy w Pierwszej Alei. Liczę na to, że tak właśnie będzie.

Aleja Wojska Polskiego

Aleja Wojska Polskiego otwarta w części. fot. FB/Krzysztof Matyjaszczyk

Z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem rozmawiała Katarzyna Fica. Około południa w środę (06.12.) MZD udostępnia dla ruchu nowy fragment al. Wojska Polskiego. Dojedziemy tutaj wykorzystując prawoskręt z al. Jana Pawła II. Czy uda się też dojechać kierowcom z czynnego odcinka DK91 – jadąc od północy do centrum miasta?

Maciej Hasik: Ze względów bezpieczeństwa dla jadących z północy Aleją Wojska Polskiego. Dojazd do udrożnionego odcinka możliwy będzie poprzez nawrotkę w Alei Jana Pawła II przed Rondem Trzech Krzyży. Ruch kołowy będzie odbywać się jednym pasem jezdni. Pozostałe pozostaną jeszcze nieczynne, podobnie jak dalszy odcinek drogi, czy jezdnia północna na wspomnianym fragmencie. Ułatwiony zostanie dojazd m.in. do ulicy Krakowskiej, odciążając ulicę Warszawską od ronda Trzech Krzyży do placu Daszyńskiego. Powinno być też łatwiejsze niż dotąd poruszanie się ulicą Wilsona.

Dodaje Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie. Termin definitywnego zakończenia prac się kończy, dopytywaliśmy czy uda się wkrótce przejechać całym nowym odcinkiem.

Krzysztof Matyjaszczyk prezydent Częstochowy

Radio Jura: Póki co jedziemy tam jednym pasem jezdni. Ile poczekamy jeszcze na kolejne otwarcia?

Krzysztof Matyjaszczyk:  Wszystko zależy od tego, jak szybko wykonawca uwinie się z tymi kończącymi inwestycję pracami i jak tylko będą gotowe, oddane do użytku kolejne obiekty, to będziemy udostępniać kolejne etapy dawnej DK 1, dzisiaj Wojska Polskiego i DK91. O kolejnych możliwościach będziemy oczywiście informować.

Dodaje Krzysztof Matyjaszczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj