Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ulice Limanowskiego, Łukasińskiego czy Okrzei na Rakowie bez ciężarówek. Powinni odetchnąć mieszkańcy

Facebook Twitter

Część kierowców ciężarówek nagminne nie stosuje się do trasy objazdu wytyczonego na południu miasta przy przebudowie DK91. Dlatego Miejski Zarząd Dróg wprowadził od wtorku (14.03.) zakaz poruszania się dużych pojazdów ciężarowych na kilku ulicach Rakowa.

mat. prasowe/ Miejski Zarząd Dróg

To też efekt sygnałów jakie napływały od mieszkańców Częstochowy:

Maciej Hasik: Korekcie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu i ustawione zostaną znaki zakazu ruchu w dwóch newralgicznych miejscach dla dzielnicy Raków. Znaki umożliwiające poruszanie się aut tylko do 12 metrów długości staną przy Alei Pokoju, w obrębie skrzyżowania z drogami osiedlowym i łącznikiem ulicą Krasińskiego oraz przy zjeździe z al. Wojska Polskiego, jadąc od strony Katowic przed skrzyżowaniem z ulicami Rakowską i Limanowskiego. Nielegalne będzie poruszanie się aut dużych ulicami Limanowskiego, Łukasińskiego czy Okrzei i odchodzących od nich ulicami osiedlowych

– wyjaśnia Maciej Hasik, rzecznik w częstochowskim MZD. Ciężarówki skracały sobie ulicami dzielnicy trasę przez miasto po wyłączeniu al. Wojska Polskiego, tymczasem od początku budowy objazd dla tranzytu przez Częstochowę kierowany był na obwodnicę autostradową, lub przez miejski objazd zgodnie z oznakowaniem sprzed kilku miesięcy.

Maciej Hasik: Legalny objazd budowy nowej Alei Wojska Polskiego na południu miasta wiedzie: dla kierunku od strony centrum Aleją Bohaterów Monte Cassino do drogi wojewódzkiej 908 i dalej do autostrady A1 albo poprzez ulicę Jagiellońską do ulicy Orkana i dalej do Alei Wojska Polskiego DK91, dla kierunku od strony Katowic ulicą Rakowską, przez Orkana do Alei Bohaterów Monte Cassino objazdem przez miasto

– przypomina rzecznik w zarządzie dróg. Mimo wyłączenia kilku ulic na południu miasta dla samochodów ciężarowych nadal TIR-y mogą korzystać z objazdu jaki obowiązuje po zjeździe z al. Wojska Polskiego w kierunku A1. Zmiany nie dotyczą też MPK, pozostają oczywiście na ulicach dzielnicy długie autobusy częstochowskiego przewoźnika. Będą jeździć przez Raków bez ograniczeń. Przypominamy, że najłatwiejsze jest objechanie utrudnień dla samochodów, które nie muszą zjeżdżać do Częstochowy, wtedy kierowcy powinni od razu wybrać objazd przez A1.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023