Policja podsumowała akcję „Truck & Bus”
Tylko w ciągu jednego dnia skontrolowano łącznie 250 pojazdów. Kontrolowali nie tylko stan techniczny, uprawnienia do kierowania ale również trzeźwość kierujących.
REKLAMA
Tylko w ciągu jednego dnia skontrolowano łącznie 250 pojazdów. Kontrolowali nie tylko stan techniczny, uprawnienia do kierowania ale również trzeźwość kierujących.
Na Śląsku dziś (19.02.) kontrole ciężarówek. Policjanci z drogówki włączyli się w ogólnopolską akcję o nazwie "Truck & bus".
Część kierowców ciężarówek nagminne nie stosuje się do trasy objazdu wytyczonego na południu miasta przy przebudowie DK91. Dlatego Miejski Zarząd Dróg wprowadził od wtorku (14.03.) zakaz poruszania się dużych pojazdów ciężarowych na kilku ulicach Rakowa.
O kilka tysięcy pojazdów na dobę zmniejszyło się obciążenie ulic na południu Częstochowy. To dobre wieści nie tylko dla mieszkanców Dźbowa.
Bardzo duże utrudnienia na DK1 w naszym regionie po zderzeniu dwóch cieżarówek. Na jezdnię wylał się płynny asfalt. Korki utworzyły się w al. Wojska Polskiego i na ul. Warszawskiej. Policja kieruje samochody przez okoliczne miejscowości.
W tym celu wkrótce zostanie zamontowana kolejna waga drogowa przy wjeździe do miasta. To już trzecia tego typu konstrukcja, która ma zatrzymać przeładowane TIR-y. Całość będzie monitorowana. Drogowcy wybrali już lokalizację na przebudowanej niedawno ul. Warszawskiej.
Urządzenie zostanie zamontowane jeszcze w tym roku. To kolejny element Inteligentnego Systemu Transportu Miejskiego. Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na montaż systemu preselekcji wagowej dla ciężarówek. Zostanie zamontowany na wysokości posesji numer 275 czyli patrząc od strony centrum - za zjazdem z wiaduktu nad DK 1, a przed ulicą Dickensa.
Zarząd Dróg na północnym i południowym wjeździe do Częstochowy zamontował kamery, czujniki i inne elementy do ważenia przeładowanych TIR-ów. To składowe większego systemu planowanego w mieście.
Na nowe urządzenia drogowe na terenie korytarza północnego zwrócili nam uwagę kierowcy. Zagadkowa dla wielu kierowców rampa z kamerami, którą drogowcy zainstalowali w Al. Marszałkowskiej jeszcze w grudniu, jest elementem wagi do selekcji TIR-ów które wjeżdżają do miasta.