Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Unijne dotacje nie przepadną. Prace na Wojska Polskiego zakończą się w najbliższych tygodniach

Facebook Twitter

Unijne dotacje na największe inwestycje drogowe w naszym mieście nie przepadną. Miasto praktycznie w ostatniej chwili wywiązało się z koniecznych zobowiązań.

Prace na Wojska Polskiego
Fot. facebook.com/miejskizarzaddrogwczestochowie

Prace na Wojska Polskiego zakończą się w najbliższych tygodniach

Procedury administracyjne toczyły się do końca roku równocześnie z intensywnymi pracami w al. Wojska Polskiego.

Maciej Hasik: Pod względem przeprowadzonych odbiorów technicznych i uzyskania pozwoleń na użytkowanie zakończone zostały dwie największe inwestycje drogowe, czyli budowa nowej Alei Wojska Polskiego w Częstochowie od Alei Jana Pawła II do ulicy Rakowskiej oraz przebudowa ulic Głównej i Przejazdowej wraz z budową nowej drogi tak zwanego obejścia ulicy Świętej Barbary. To jest odcinek DK 46 na zachodzie naszego miasta.

We wtorek 2 stycznia oficjalne otwarcie nowego odcinka DK 46. A kiedy wreszcie będziemy mogli poruszać się całym częstochowskim odcinkiem DK 91?

Maciej Hasik: DK 91, natomiast na dalszych odcinkach niż dotychczasowo oddana zostanie otwarta dla ruchu nieco później. Równolegle do wypełnionych procedur administracyjnych finalizowane są końcowe roboty budowlane. Wykonawca do udrożnienia alei Wojska Polskiego na osi północ-południe wraz z głównymi skrzyżowaniami potrzebuje jeszcze kilku najbliższych tygodni Nowego Roku.

Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik MZD, prace zakończą się niebawem, aby ruch mógł wreszcie odciążyć objazdowe ulice w centrum i wrócić w al. Wojska Polskiego. Co ważne dla samorządu dotacje unijne zostaną zachowane:

Maciej Hasik: Odpowiednie zaawansowanie pracy wraz z wypełnieniem określonych procedur i dokonanie wszystkich koniecznych płatności umożliwia prawidłowe rozliczenie dofinansowań ze środków Unii Europejskiej i ich wykorzystanie w ramach przeprowadzanych realizacji zadań z pożytkiem dla miasta. Warunki konieczne do osiągnięcia tych celów zostały spełnione. Tym samym każde euro w ramach wspomnianego wsparcia zewnętrznego zostało wykorzystane

– podsumowuje rzecznik w Miejskim Zarządzie Dróg – Maciej Hasik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj