Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To był tragiczny weekend na drogach w naszym regionie

Facebook Twitter

Doszło do pięciu groźnych wypadków, w których ranne zostały cztery osoby, a jedna zginęła. Zatrzymano ośmiu pijanych kierowców. Do tragicznego wypadku doszło na DK 46 w kierunku Olsztyna. Zginął 39-letni pieszy.

Mężczyzna w sobotę wieczorem szedł środkiem jezdni i poza terenem zabudowanym poruszał się bez jakiegokolwiek elementu odblaskowego. Został potrącony przez osobówkę, którym kierował 59-letni częstochowianin. Sprawę wyjaśnia policja, która po raz kolejny przypomina – noście odblaski. Nawet taki niewielki element odblaskowy może uratować wam życie.

Pozostałe groźne wypadki, jak informuje policja to m.in. potrącenie 57-letniego mężczyzny przez kierującego samochodem m-ki Seat, 41-letniego mieszkańca Kłobucka. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała.

Również w sobotę, 9 stycznia około godziny 17.00 w Częstochowie na ulicy Pułaskiego doszło do wypadku drogowego w którym 47-letnia piesza została potrącona przez kierującego samochodem m-ki Ford Eskort. W wyniku wypadku piesza doznała obrażeń ciała.

W tym samym dniu, około godz. 18:05, w Częstochowie na ulicy Kopernika, 78-letnia piesza, przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym weszła bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód marki Ford Mondeo, którym kierował 23-letni częstochowianin. W wyniku potrącenia piesza doznała obrażeń nogi i pozostała w szpitalu na leczeniu.

Następnego dnia, 10 stycznia, po godzinie 16.00 w częstochowskich Alejach, 37-letnia piesza przechodząc przez przejście dla pieszych nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej i weszła pod nadjeżdżający tramwaj kierowany przez 56-letniego częstochowianinia. W wyniku zdarzenia, piesza doznała obrażeń ciała i pozostała na leczeniu w szpitalu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024