Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

3 wypadki z udziałem pieszych. Wszystkie na pasach i na dodatek w niespełna dobę

Facebook Twitter

Trzy wypadki z udziałem pieszych- wszystkie na pasach i na dodatek w niespełna dobę. Częstochowska drogówka prosi o zachowanie większej czujności.

wypadki z udziałem pieszych

Wypadki z udziałem pieszych

Dwie osoby ranne to piesi, sprawcy to kierowcy, którzy nie zachowali ostrożności. Bez szwanku z wypadku wyszła 12-latka:

Barbara Poznańska: Do pierwszego zdarzenia w rejonie przejścia dla pieszych doszło przy ulicy Ogrodowej. 42-letni kierujący fiatem seicento na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa 24-latkowi. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na ulicy Alei Pokoju w Częstochowie kierujący volkswagenem skręcając w lewo, potrącił będącą na pasach kobietę. Natomiast przed godziną 8.00 na ulicy Ułańskiej w Częstochowie, 12-letnia dziewczynka została potracona przez pojazd. Na szczęście dziecko nie odniosło większych obrażeń.

przejściach dla pieszych, przejścia dla pieszych

Wypadki z udziałem pieszych

Policja w Częstochowie prosi o rozwagę, zarówno za kółkiem, jak i podczas przechodzenia przez jezdnię:

Barbara Poznańska: W niespełna 12 godzin 3 zdarzenia drogowe z udziałem pieszych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożni w tych miejscach. Pamiętajmy, że pieszy w zderzeniu z pojazdem praktycznie nie ma żadnych szans. To właśnie piesi są najbardziej narażeni na wypadki, które mogą skończyć się tragicznie.Gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych – zwolnijmy! Policjanci apelują również do pieszych, by kierowali się zasadą ograniczonego zaufania-mimo pierwszeństwa na przejściu, upewnijmy się, czy możemy to zrobić bezpiecznie.

Sezon zimowy się kończy, ale nadal przydadzą się nam odblaski. Po zmroku i przy gorszej pogodzie warto mieć choćby drobny element odbijający światło na ubraniu, plecaku czy torbie:

Barbara Poznańska: Zachęcamy również do stosowania elementów odblaskowych, również w miejscach niewymaganych przepisami. Dzięki nim, jako piesi będziemy widoczni dla kierujących z dużej odległości, nawet podczas złej pogody, czy zmroku. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy głównie od nas! Zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Apelowała rzecznik Miejskiej Komendy Policji w Częstochowie asp. szt. Barbara Poznańska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024