Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tragiczny wypadek w Jackowie. Nie żyje 53-letni mężczyzna

Facebook Twitter

W piątkowy wieczór w Jackowie doszło do dramatycznego wypadku. Kierowca chevroletem śmiertelnie potrącił pieszego. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

wypadek w Jackowie
fot.czestochowa.policja.gov.pl

Tragiczny wypadek w Jackowie

W Jackowie doszło do tragiczne wydarzenia. Około godziny 19.00, na prostym odcinku drogi, doszło do wypadku drogowego, w którym życie stracił 53-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący chevroletem, 40-letni mężczyzna, potrącił śmiertelnie pieszego, który szedł poboczem jezdni.

Wypadek w Jackowie fot.czestochowa.policja.gov.pl

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku. Wstępne ustalenia wskazują na to, że pieszy poruszał się prawidłowo poboczem drogi, kiedy doszło do zdarzenia.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności na drodze! Choć dni stają się coraz dłuższe, to jeszcze zmrok zapada szybko. Pamiętajmy, że

-pieszy poruszający się bez odblasków jest widoczny przez kierowcę z odległości zaledwie 20 metrów

-dzięki elementom odblaskowym kierowca może zobaczyć pieszego już z 130 metrów, co daje mu więcej czasu na reakcję

-piesi, którzy poruszają się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu

Pamiętajmy, że życie i zdrowie mamy tylko jedno. Korzystając z drogi bądźmy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj