Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

To był piękny urodzinowy prezent – Jacek Smykal z Częstochowy wyróżniony m.in. przez Janusza Józefowicza w konkursie organizowanym przez teatr Studio Buffo

Facebook Twitter

"To była tak niesamowita informacja, że aż odjęło mi mowę", ale marzenie właśnie się realizuje - mówi Jacek Smykal z Częstochowy, który w konkursie wokalnym "Mikrofon dla Ciebie" organizowanym przez słynne Studio Buffo w Warszawie został wyróżniony przez jury.

W nagrodę wystąpi w spektaklu „Wieczór Francuski”.

Zakwalifikowało się 41 osób. W jury był m.in. Pan Janusz Stokłosa, Pan Janusz Józefowicz. Przygotowałem na występ piosenkę pt. „La Boheme”. Jest to piosenka z repertuaru Charlesa Aznavoura. 

Ogłoszenie wyników wyglądało w ten sposób, że jury weszło na scenę wyróżniło – początkowo miało być to 10 osób, natomiast zdecydowali się wziąć 13 osób.

W półfinale konkursu wyróżniono 13 osób z całej Polski, otrzymały zaproszenia na udział w warsztatach wokalnych organizowanych rzez Studio Buffo. Z tej 13-stki – większość to dzieci i młodzież. Jury wyróżniło jednak także trójkę starszych wokalistów, w tym mnie

-mówił w rozmowie z Katarzyną Ficą- Jacek Smykal.

Pan Janusz Józefowicz i jury zdecydowało wyróżnić mnie udziałem w spektaklu „Wieczór francuski”. Początkowo myślałem, że to jest żart. Dochodziłem do tego trzy dni. Potem jak się okazało, że to nie jest żart – myślałem, że to będzie jednorazowy występ, po czy jak rozmawiałem z Panią Anią Dąbrowską ze Studia Buffo, Pani Anna mi przekazała, że to ma być współpraca stała. Na początek będą występy w czerwcu – już 19 czerwca, następny będzie 9 lipca. Takie są bieżące plany. Jak to dalej się potoczy – zobaczymy.

– opowiada o swoich zmaganiach na deskach teatru Studio Buffo, Jacek Smykal. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne występy.

 

 

Końcowy utwór „Wieża Babel”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021