Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD w Pucharach Europy. Cała seria spotkań przed nimi

Facebook Twitter

Nasz tenisistki stołowe ruszają wkrótce na podbój Hiszpanii. To będzie intensywny czas dla zawodniczek.

Tenisistki stołowe ruszają do boju

Nasze tenisistki stołowe ruszają do boju w ramach trzeciej rundy Pucharu Europy. Poznaliśmy dokładne daty i godziny najbliższych spotkań. To będzie jeszcze intensywny listopad, zapowiada w naszym studiu trener Paulina Narkiewicz:

Paulina Narkiewicz: Awansowałyśmy do trzeciej rundy. Wydaje mi się, że w rywalizacji w drużyną z Hiszpanii szanse są 50 na 50, także z impetem idziemy dalej. Grafik jest bardzo napięty. 11 listopada w święto narodowe o godzinie 17 gramy u nas w Częstochowie z drużyną z Hiszpanii. 15 listopada mecz rewanżowym w Maladze w Hiszpanii. Od razu po meczu wracamy do Częstochowy i 17 w piątek gramy bardzo ważny mecz ligowy z Sochaczewa, po czym 19 udajemy się na mecz wyjazdowy, również bardzo trudny do Wrocławia.

Pierwszy mecz z Museo De La Almendra Francisco Morales 11 listopada o 17:00 w Częstochowie, a rewanż 15 listopada o 12:00 w hiszpańskiej Maladze. Częstochowski team jest w świetnej formie, świadczą o tym dotychczasowe mecze w pucharach.

Paulina Narkiewicz: Puchary przebiegają bardzo pomyślnie. W Linzu obydwa mecze wygrałyśmy z Austriaczkami i z Belgijkami po 3:0. W meczach wyjazdowych na turnieju w Hiszpanii wygrałyśmy z silną drużyną z Czech. Poniosłeś my minimalną porażkę z drużyną z Vicu z Hiszpanii.

Radio Jura: Jeszcze jest czas na treningi, czy to właściwie już teraz tylko realizacja wcześniejszego planu?

Paulina Narkiewicz: Za bardzo czasu na treningi już nie ma, jedynie doszlifowanie, jakieś oswojenie się z salą, bo dziewczyny na co dzień nie trenują w Częstochowie. W Hiszpanii tak skalkulowałam, że będziemy miały pół dnia wolnego. Jak polecimy 13 wieczorem to 14 do południa trening.

Podopieczne Pauliny Narkiewicz do trzeciej rundy Pucharu Europy awansowały, zajmując drugie miejsce w grupie „D” drugiego etapu. W trzeciej rundzie Pucharu Europy występuje osiem zespołów, po dwa najlepsze z każdej grupy. Rywalizacja w tej rundzie rozgrywana jest systemem pucharowym – mecz i rewanż.

Radio Jura: W tej trzeciej rundzie mamy osiem zespołów. Jakie są te rywalki? Czy udał się też rozpracować ich mocne strony?

Paulina Narkiewicz: Poziom jest bardzo wyrównany, jest sporo zawodniczek z Azji. Każdy wynik pomiędzy tymi drużynami, które awansowały do ósemki, jest możliwy. Nasze ambicje? Oczywiście nie myślimy o udziale w Euro Trophy, bo gdy drużyna, która przegra, w trzecim stopniu spada do niższego pucharu. Niesiony entuzjazmem idziemy dalej. Nie myślimy o porażce.

Nadal kibicujemy naszym tenisistkom stołowym i trzymamy kciuki. Z trener Pauliną Narkiewicz rozmawiał Mariusz Osyra.

Czyta także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj