Bebetto AZS UJD Częstochowa: Awans tenisistek stołowych do trzeciej rundy Pucharu Europy

Kibicujemy częstochowskim tenisistkom stołowym, podopiecznym Pauliny Narkiewicz. Zawodniczki Bebetto AZS UJD Częstochowa właśnie wywalczyły drugie miejsce w grupie „D” drugiego etapu i awansowały do trzeciej rundy Pucharu Europy ETTU.

Bebetto AZS UJD Częstochowa

Przypomnijmy, nasze sportsmenki to wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu. Teraz podczas turnieju w Hiszpanii zanotowały jedno zwycięstwo i doznały jednej porażki. Mimo to możemy nadal je dopingować w europejskich rozgrywkach. W trzeciej rundzie zagra 8 zespołów, po dwa najlepsze z każdej grupy drugiego etapu. Rywalizacja odbywa się w systemie pucharowym – mecz i rewanż. Te ważne dla częstochowianek spotkania 11 i 18 listopada.

W sobotę tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrały 1:3 z gospodarzem Girbau-Vic TT. Honorowy punkt dla naszej drużyny wywalczyła Tetiana Bilenko.
W meczu otwarcia Anastazja Dymytrenko uległa 1:3 Japonce Ari Abu. W drugiej grze Tetiana Bilenko wygrała 3:1 z zawodniczką nr 185 w rankingu światowym ITTF – Walijką Charlottą Carey. W trzecim starciu Alicja Łebek minimalnie przegrała 2:3 z Silvią Coll w pięciu setach do 5. Zgodnie z regulaminem ETTU w piątym secie grano do sześciu punktów, w którym nieznacznie została pokonana Alicja Łebek. W czwartym pojedynku Tetiania Bilenko przegrała w czterech setach z Airi Abu.

Mimo porażki podopieczne Joanny Narkiewicz awansowały do trzeciej rundy Pucharu Europy ETTU, zajmując drugie miejsce w grupie „D” drugiego etapu. Przypomnę, że w pierwszym meczu wygrały 3:1 z czeskim Moravsky Krumlov. Z kompletnym zwycięstwem turniej zakończył Girbau Vic TT, który pokonał 3:0 Moravsky Krumlov.
W trzeciej rundzie Pucharu Europy European Table Tennis Union wystąpi osiem zespołów, po dwa najlepsze z każdej grupy drugiego etapu. Rywalizacja w trzeciej rundzie rozgrywana jest systemem pucharowym: mecz i rewanż. Zaplanowano na 11 oraz 18 listopada.

Girau Vic TT – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1
Airi Abu – Anastasiya Dymytrenko 3:1 (5:11, 11:7, 11:3, 11:6)
Charlotte Carey – Tetyana Bilenko 1:3 (2:11, 4:11, 11:7, 4:11)
Silvia Coll – Alicja Łebek 3:2 (11:5, 7:11, 9:11, 11:5, 6:5)
Airi Abu – Tetyana Bilenko 3:1 (11:9, 11:9, 6:11, 11:7)