Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Bebetto AZS UJD Częstochowa powalczą o Puchar Europy. Pierwsze mecze już w sobotę

Facebook Twitter

Bebetto AZS UJD Częstochowa wraca do gry! Na początek turniej w austriackim Linzu.

Bebetto AZS UJD Częstochowa

Bebetto AZS UJD Częstochowa wraca do gry na arenie międzynarodowej. Podopieczne Pauliny Narkiewicz w sobotę (23.09) rozegrają pierwsze mecze o Puchar Europy. Turniej zaplanowano w austriackim Linzu. Nasze tenisistki stołowe grę w europejskich pucharach zapewniły sobie po bardzo udanym poprzednim sezonie, zajęły 2 miejsce w Ekstralidze Kobiet i zostały wicemistrzyniami Polski. – Mamy dobry skład – mówi Paulina Narkiewicz, trenerka częstochowskich tenisistek stołowych.

Paulina Narkiewicz: Po kilkuletniej przerwie jako wicemistrz Polski powracamy do gry w pucharach. Jedziemy na pierwszy turniej do Linzu. Będziemy grały tam z drużyną z Belgii. W tym spotkaniu wydaje mi się, że jesteśmy faworytami, natomiast drużyna z Linzu jest wielką niewiadomą. Mają zgłoszony bardzo bogaty skład, między innymi zawodniczki z Azji. Jednak na pierwszym miejscu zgłoszona jest Daria Kisiel, Białorusinka, która grała dwa lata temu w drużynie z Grodziska i z którą nasze dziewczyny wygrywały.

Paulina Narkiewicz tuż przed wyjazdem na turniej do Austrii gościła na pokładzie naszego radiowego kampera, opowiedziała o składzie naszej drużyny..

Paulina Narkiewicz: Skład w tym roku mamy w 70-80 procentach taki jak w zeszłym. Numer jeden w polskiej lidze Tetyana Bilenko, Anastasiya Dymytrenko, która cały czas podnosi swój poziom – uczestniczyła ostatnio w drużynowych Mistrzostwach Europy w Szwecji. Trzecia zawodniczka jest to całkiem nowa twarz Alicja Lebek z pierwszoligowego KTS Gliwice. No i wydaje mi się, że Alicja będzie takim czarnym koniem i przysporzy nam sporo punktów.

Nowy sezon ekstraligi kobiet rusza 6 października. Na inaugurację częstochowianki zagrają z drużyną z Łomży. Wszystkie domowe spotkania drużyna Bebetto AZS UJD rozgrywa w hali przy ul. Zbierskiego. Nasze tenisistki liczą na doping..

Paulina Narkiewicz: Podczas pandemii był zakaz wstępu na mecze przez dosyć długi okres w Częstochowie w przeciwieństwie do innych klubów i ta garstka wiernych kibiców tak trochę się zniechęciła. Jednak na ostatnim meczu półfinałowym z Sochaczewem i finałowym z Siarką na małej salce był komplet kibiców, tak można powiedzieć. W Częstochowie jest piękna hala do tenisa stołowego, profesjonalna, także zapraszamy wszystkich chętnych i oczywiście kibiców na mecze, aby nas wspierali w walce o medale.

zaprasza trener częstochowskich tenisistek stołowych Paulina Narkiewicz.

Plan spotkań turnieju w Austrii – 23.09

LZ Linz Froschberg (Austria)- Bebetto AZS UJD Częstochowa sobota godz. 13:00

TT Vedrinamur ( Belgia) – Bebetto AZS UJD Częstochowa sobota godz.18:00

LZ Linz Froschberg (Austria) – TT Vedrinamur ( Belgia) niedziela godz. 10:00

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj