Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa nie awansowały do ćwierćfinału Pucharu Europy

Tenisistkom stołowym Bebetto AZS UJD nie udało się wywalczyć awansu do ćwierćfinału Pucharu Europy. Nasze wicemistrzynie były bliskie awansu, ale ostatecznie w rewanżowym meczu z hiszpańskimi rywalkami z Museo de la Almendria Francisco Morales przegrały na wyjeździe 2:3.

Tenisistki stołowe Bebetto

Wygrana mogła im zagwarantować spotkania ćwierćfinałowe, ale być może zawiniło zmienione ustawienie zespołu w stosunku do pierwszego meczu. Ostatecznie drużyna z Hiszpanii ponownie triumfowała. Teraz przed tenisistkami z Częstochowy występy w ekstraklasie, w której są na piątym miejscu z dorobkiem pięciu punktów. Najbliższe spotkanie w piątek. 17 listopada o godzinie 17.00. W hali Akademickiego Centrum Sportu rywalem Bebetto AZS będzie SKTS Sochaczew.

W pierwszej grze Alicja Łebek uległa 0:3 Chince Meng Jiaqi. W drugim pojedynku Tetiana Bilenko pokonała 3:1 Mariję Galonją. W trzecim partii Anastazja Dymytrenko poradziła sobie w trzech setach z Portugalką Patricia Santos. Po trzech spotkaniach akademiczki prowadziły 2:1. Dużo emocji dostarczył czwarty pojedynek, który grały Tetiana Bilenko i Meng Jiaqi. Lepsza okazała się Chinka, która wygrała w piątym secie do 6:4.

W tym secie Tetania prowadziła 1:0, a następnie przeciwniczka 5:2, w dalszych akcjach meczu Bilenko zbliżyła się do Meng na 5:4 i decydujący punkt zdobyła Chinka. Gdyby Ukrainka wygrała, dałaby Bebetto AZS UJD triumf w całym spotkaniu. W piątym starciu Alicja Łebek nie sprostała 0:3 Marije Galonji. Ostatecznie drużyna z Hiszpanii ponownie pokonała naszą drużynę 3:2.

Museo De La Almendra Francisco Morales – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:2
Meng Jiaqi – Alicja Łebek 3:0 (12:10, 11:8, 11:4)
Marija Galonja – Tetyana Bilenko 1:3 (8:11, 11:8, 8:11, 1:11)
Patricia Santos – Anastasiya Dymytrenko 0:3 (10:12, 6:11, 6:11)
Meng Jiaqi – Tetyana Bilenko 3:2 (14:12, 9:11, 11:6, 7:11, 6:4)
Marija Galonja – Alicja Łebek 3:0 (11:5, 11:3, 11:9)