Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków Częstochowa chce przedłużyć swoją przygodę w europejskich pucharach

Facebook Twitter

Już dzisiaj (14.12) arcyważny mecz dla Rakowa, na pewno ostatni w Lidze Europy, ale czy ostatni w europejskich pucharach? O tym, czy na wiosnę częstochowianie zagrają w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy zadecyduje pojedynek z Atalantą ale również mecz Sportingu Lizbona ze Sturmem Graz. To właśnie z austriacką drużyną Raków rywalizuje o 3 miejsce w […]

Raków Częstochowa

Już dzisiaj (14.12) arcyważny mecz dla Rakowa, na pewno ostatni w Lidze Europy, ale czy ostatni w europejskich pucharach? O tym, czy na wiosnę częstochowianie zagrają w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy zadecyduje pojedynek z Atalantą ale również mecz Sportingu Lizbona ze Sturmem Graz. To właśnie z austriacką drużyną Raków rywalizuje o 3 miejsce w grupie premiowane awansem. Sytuacja jest bardzo ciekawa i może być skomplikowana, bo Raków i Sturm mają taką samą ilość punktów i taki sam bilans meczów bezpośrednich.

Dawid Szwarga: W związku z tym, że jest to mecz o wszystko, to przygotowując się do tego spotkania będziemy dążyć do tego, aby na boisku zostawić zarówno zdrowie, ale nie tylko zdrowie, tylko zaangażowanie, ale również myślenie, dobry plan taktyczny i dobrą realizację tego planu taktycznego. Jestem przekonany, że zawodnicy, jak i cały sztab, cały klub zrobią tyle ile jesteśmy w stanie, aby dać sobie szansę na wygranie tego spotkania, dać sobie szansę na to, aby awansować i zagrać również na wiosnę w europejskich pucharach. Za nami już całkiem dużo spotkań w Europie, kapitalne doświadczenie, świetne emocje i myślę, że żadnemu zawodnikowi nie zabraknie ambicji, woli walki do tego aby przedłużyć naszą przygodę w Europie i zagrać tam też na wiosnę.

– mówił w środę na konferencji do dziennikarzy trener Dawid Szwarga.

Walkę na boisku zapowiada też Fran Tudor, pomocnik Rakowa.

Fran Tudor: Dla nas ten mecz będzie niczym finał całego sezonu. Traktujemy go jako najważniejszy w naszych karierach. (…) Wiem, że obok siebie będą miał na boisku kolegów , którzy chcą za wszelką cenę wygrać, będzie sztab na ławce i kilkanaście tysięcy kibiców na trybunach, którzy chcą widzieć Raków w Pucharze Konferencji.

Goście z Włoch, którzy pierwsze miejsce w grupie mają już zapewnione zapowiedzieli, że potraktują mecz treningowo i dadzą odpocząć najlepszym zawodnikom. Może to jednak tylko zasłona dymna, bo pamiętajmy, że każda wygrana w europejskich pucharach to spore premie finansowe.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Rakowa: W meczu z Atalantą nie zagra Stratos Svarnas, który nie został zgłoszony do rozgrywek Ligi Europy, ponieważ przed ich startem doznał poważnej kontuzji. Do dyspozycji trenera w Lidze Europy wraca natomiast Bogdan Racovițan, który w meczu ze Sturmem Graz pauzował za czerwoną kartkę”. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety na czwartkowe spotkanie. Mecz z Atalantą poprowadzi Albańczyk Enea Jorgji. 39-letni arbiter ma na swoim koncie 365 oficjalnych spotkań, w tym kilkadziesiąt meczów w europejskich pucharach. W obecnym sezonie prowadził nasz wyjazdowy mecz ze Sportingiem CP.

Skład sędziowski uzupełnią Denis Rexha oraz Ridiger Çokaj, a arbitrem technicznym wybrany został Florian Lata. Za VAR odpowiedzialny będzie Hiszpan Carlos del Cerro Grande oraz Guillermo Cuadra Fernández.

Transmisja w TVP Sport. Pierwszy gwizdek o godzinie 21.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj