Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz Częstochowa ma nowego trenera dla młodzieży. To znana twarz

Facebook Twitter

Włókniarz Częstochowa zmienia kadry. Do sztabu szkoleniowego dołączył wychowanek Lwów Sebastian Ułamek.

Włókniarz Częstochowa ma nowego trenera. To doskonale znany w mieście, w klubie – bo przecież wychowanek Lwów – Sebastian Ułamek. Emerytowany żużlowiec w przyszłym sezonie odpowiedzialny będzie za częstochowską młodzież i formację Włókniarza Częstochowa do lat 24.

Ułamek w sezonie 2024 będzie odpowiedzialny za organizację treningów dla adeptów i juniorów w klasie 250cc i 500cc oraz prowadzenia drużyny młodzieżowej w rozgrywkach PGE U24 Ekstraligi. Opiekę nad młodzieżowcami w klasie 250cc Ułamek dzielić będzie z trenerem miniżużlowców Bartoszem Świącikiem, który swoich podopiecznych z miniżużla przekazuje do dalszej żużlowej edukacji właśnie do wspomnianej wyżej klasy 250cc.

Jesteśmy przekonani, że doświadczenie, które przez lata startów zdobył Ułamek oraz jego osiągnięcia sportowe wpłyną pozytywnie na rozwój naszej szerokiej formacji adeptów i młodzieżowców oraz osiągane przez nich wyniki na torze

-podkreślają działacze klubu.

Sebastian Ułamek to wychowanek częstochowskiego Włókniarza, który licencję żużlową zdał w 1992 roku.  Ułamek ma na koncie wiele medali indywidualnych oraz drużynowych. Do najcenniejszych zdobytych z Włókniarzem z całą pewnością należy zaliczyć złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski w latach 1996 i 2003.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj