Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sztuka o Pannonice Rothschild ostatni raz w tym sezonie w sobotę, z ukraińskim jazzem na żywo

Facebook Twitter

Muzyczny spektakl dla miłośników jazzu, bluesa i historii nowoorleańskich znów w Teatrze Adama Mickiewicza. W sobotę 7 maja po raz ostatni w tym sezonie, będziemy mogli na miejskiej scenie zobaczyć przedstawienie "Pannonica".

Opowiada o losie Żydówki, które przeniknęła do środowiska amerykańskich jazzmanów. Co ciekawe, od momentu premiery spektakl się zmienia, towarzyszy mu też jazz na żywo:

Mam ogromną radość zaprosić państwa na kolejny spektakl „Pannonici”. Natomiast jeżeli ktokolwiek z państwa już ten spektakl widział, to zapewniam, że mimo to warto pojawić się ponownie, ponieważ od pewnego czasu mamy tutaj w teatrze taką akcję, którą nazwaliśmy „Jazz w teatrze”. Polega ona na tym, że po koncercie gramy jazz – małe Jam Session z udziałem za każdym razem innych muzyków. Także można chodzić na „Pannonicę” bez końca, by za każdym razem dostać trochę coś innego

– zaprasza Agnieszka Łopacka – aktorka Teatru Adama Mickiewicza, odtwórczyni roli Pannoniki Rothschild. W najbliższą sobotę, po tym jak opadnie kurtyna, zapowiadane jest dodatkowe muzykowanie na żywo na teatralnej scenie:

Tym razem wystąpi dla nas wokalistka z Ukrainy – Walentyna, zdobywczyni tytułu Złoty Głos, jedna z finalistek X-Factora w Ukrainie, zwyciężczyni licznych konkursów wokalnych. Zaprezentuje nam troszkę ukraińskiego jazzu i pieśni ukraińskich zaaranżowanych na jazzowo. Towarzyszył jej będzie Michał Rorat, więc myślę, że będzie to uczta dla koneserów.

Od premiery „Pannonica” się zmienia, zyskała więcej muzyki również w trakcie spektaklu. O takie wzbogacenie sztuki apelowali sami widzowie, mówi odtwórczyni tytułowej roli:

Będąc elastycznymi i otwartymi na życzenia, prośby i uwagi naszych widzów, wprowadziliśmy, a właściwie reżyser zgodził się na wprowadzenie muzyki w trakcie trwania samego spektaklu. Jeżeli ktoś widział np. premierę, warto wybrać się ponownie i odkryć spektakl na nowo.

Do częstochowskiego teatru zapraszała Agnieszka Łopacka. Pożegnanie z tytułem w tym sezonie w sobotę o godz. 19:00.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022