Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W najbliższy weekend wraca mocna sztuka „BUM”, poleca częstochowski Teatr Mickiewicza

Facebook Twitter

Na trzy spektakle jeszcze w lutym wraca głośna sztuka "BUM". Teatr im. Adama Mickiewicza poleca ten tytuł częstochowskiej publiczności, bo jak mówią odtwórcy - ich role i cała sztuka autorstwa niemieckiego dramaturga, znów są szczególnie aktualne.

teatr mickiewicza
fot.teatr-mickiewicza.pl

Teatr Mickiewicza zaprasza na ”BUM”

Sztukę ponownie zobaczymy w piątkowy i sobotni wieczór (23-24.02.):

Spektakl niecodzienny, jeżeli chodzi o ccenę częstochowską. To, co wyróżnia dla twórców, dla nas ten spektakl, to naprawdę stworzyła się fantastyczna atmosfera pracy. Reżyser proponował metodę wytworzyło się niezwykłe, pozytywne napięcie między wszystkimi twórcami, między aktorami i naprawdę bardzo dużo tylko pozytywnych przełomów nastąpiło w pracy i myślę, że efekt jest widoczny na scenie, a spektakl jest też bardzo wymagający i dla aktorów i dla widza.

fot.teatr-mickiewicza.pl

Sztuka ma specyficzny polityczno-społeczny wydźwięk, o czym powiedział nam odtwórca głównej roli Maciej Półtorak. Partnerują mu: Robert Rutkowski, Marta Honzatko, Bartosz Kopeć, Hanna Zbyryt i gościnnie Szymon Kowalik:

Maciej Półtorak: Dla mnie jest to spektakl wyjątkowy. To mój debiut na scenie Teatru imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie. Bardzo ważny i emocjonalny. Niesamowita okazja, żeby spotkać się przy pracy ze wspaniałymi ludźmi, w atmosferze wzajemnego szacunku i relacji bardzo takiej pozytywnej, to było dla mnie bardzo ważne, ja do tej pory to wspominam. Iwo stworzył nam taką atmosferę zrozumienia. Siłą tego spektaklu jest to, że on nie tylko ma taki charakter, nazwijmy to polityczny, ale jest niezwykle też społeczny.

Dwugodzinny spektakl Teatr im. Adama Mickiewicza poleca widzom powyżej 16 roku życia. Warto przyjść i dobrze spędzić czas, a jednocześnie dać się porwać sztuce. „Bum” zmusza do myślenia, dodają nasi aktorzy:

Siłą tego spektaklu jest to, że jest niezwykle uniwersalny, niezależnie od sytuacji politycznej, bierzemy pod uwagę, że jest to ciężar, który zmusza nas do myślenia.

Sami jesteśmy ciekawi, jak funkcjonuje teraz w obecnej rzeczywistości. Tym bardziej jest ciekawy teraz, jakby można powiedzieć, pewnego rodzaju przełomie u nas w kraju. Inaczej będzie to odbierane, my grać będziemy swoje oczywiście założenia i tematy, ale myślę, że reakcje będą, to jest mieszanka wybuchowa.

Powiedzieli nam w studiu Radia Jura: Maciej Półtorak i Szymon Kowalik. Mocna, współczesna sztuka pt. „Bum”, autorstwa niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga ponownie już 23 i 24 lutego. Teatr Mickiewicza poleca ten tytuł w piątek i sobotę o 19.00. W piątek „BUM” zostanie wystawiony też o godz. 10.00.

fot.teatr-mickiewicza.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj