Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwają przygotowania do Graffiti Jam w Częstochowie. Przejście podziemne na Tysiącleciu zmieni swój wygląd

Facebook Twitter

Przejście podziemne przy skrzyżowaniu ulic Dekabrystów i Armii Krajowej ma stać się „podziemną galerią sztuki ulicznej"- a to wszystko za sprawą Graffiti Jam. W ten sposób organizatorzy zamierzają promować kulturę hip-hopową, a także czytelnictwo.

Imprezy towarzyszące wydarzeniu będą trwały przez dwa dni:

Robert Jasiak: 18 sierpnia w Konduktorwni o godzinie 19:00 zostanie wyświetlony film „Wyjście przez sklep z pamiątkami” o jednym z najbardziej popularnych z streetart – owcu, czyli o Banksym. Drugiego dnia, graffiti jam od 13 do 21 w przejściu podziemnym, będzie można przyjść, porozmawiać z artystami, a następnie przeniesiemy się do klubu, gdzie odbędą się koncerty (…).

– zapowiada Robert Jasiak, organizator wydarzenia. Graffiti Jam ma promować sztukę uliczną, czytelnictwo, a także edukować. Robert Jasiak apeluje – dbajmy wspólnie o miejską przestrzeń:

Robert Jasiak: Pojawił się taki pomysł kilka miesięcy temu, aby przejście podziemne przy ulicy Armii Krajowej i Dekabrystów zrewitalizować, bo przejście pod linią tramwajową jest mocno pomazane. Niezbyt przyjemne. Chciałem stworzyć coś takiego jak otwartą całodobowo galerię sztuki, która w pewien sposób będzie dawała osobom, które niekoniecznie mają czas, aby odwiedzać miejskie jednostki kulturalne, ale żeby mogły na co dzień obcować ze sztuką, a co najważniejsze, żeby mogły obcować z tą sztuką bezpłatnie, bo od tego jest właśnie street art.

Organizatorzy Graffiti Jam chcą, aby przejście podziemne na Tysiącleciu przestało odstraszać, a zaczęło zachęcać do twórczego działania i przemyśleń:

Robert Jasiak: Do tego wydarzenia zaprosiłem osoby, które są m.in. stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury, ale również udało się zaprosić artystę z Londynu i z Łodzi. Także wydarzenie będzie się odbywać między 18 a 19 sierpnia. Myślę, że takie akcje społeczne są potrzebne jakby w każdym mieście i fajnie, że to dzieje się również w Częstochowie. I pokażemy, że graffiti to nie tylko brzydkie „mazaje” na ścianach, ale to prawdziwa sztuka i wspaniali, wrażliwi i bardzo zdolni ludzie.

18-19 sierpnia warto zapisać sobie te daty w kalendarzu. Polecamy Graffiti Jam. O efektach prac na pewno będziemy Was informować.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024