Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital na Parkitce: Zagospodarują dla wszystkich przyszpitalny park? Jest pomysł, by ten teren ożywić

Facebook Twitter

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie ma wreszcie pomysł na zapuszczony 2,5 hektarowy park na swoim terenie. W przeszłości zamierzano sprzedać go developerom. Obecne władze szpitala myślą o odnowieniu go i udostępnieniu nie tylko pacjentom.

fot.mat.prasowe

Szpital na Parkitce

Wcześniej o cały teren trzeba zadbać:

Łukasz Majewski: Chcielibyśmy przede wszystkim, żeby ten cały teren zrewitalizować, żeby był bardziej zielony, chcielibyśmy zmienić przede wszystkim jego wygląd, odnowić alejki, odnowić ławeczki, które tam się znajdują. Na pewno będziemy starali się szukać jakiegoś dofinansowania też zewnętrznego, ponieważ liczymy się z tym, że koszty takiej rewitalizacji będą bardzo duże. Mamy też nadzieję, że miasto Częstochowa mogłoby wziąć udział w tej rewitalizacji parku, bo chcielibyśmy, żeby on był nie szpitalny, ogrodzony, tylko otwarty też dla mieszkańców miasta.

Zapowiada rzecznik wojewódzkiej lecznicy na Parkitce – Łukasz Majewski. Pomysł na rewitalizację zielonego terenu wokół szpitala pojawił się już dawno, ale teraz przy rozrastającej się części mieszkaniowej dzielnicy, temat stał się bardziej aktualny:

Łukasz Majewski: Dzielnica Parkitka mocno się w ostatnich latach rozwinęła, rozrasta się w stronę naszego szpitala. Stąd też pomysł na to, żeby ten park nie był parkiem typowo szpitalnym, tylko i wyłącznie dla pacjentów naszego szpitala, dla ich rodzin, ale też, żeby mogli z niego korzystać mieszkańcy Częstochowy, bo tutaj w tej dzielnicy nie ma takiego miejsca spacerowego, rekreacyjnego, gdzie można by nieco odpocząć, to trzeba się wybrać do lasu kawałeczek dalej. Natomiast tutaj to miejsce mogłoby przyczynić się do tego, żeby taka rekreacja w parku się mogła odbywać.

Dodaje Łukasz Majewski, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024