Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwszy poród w wodzie na Parkitce. Noworodek i matka czują się dobrze

Facebook Twitter

W miniony poniedziałek (22.01.) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym odbył się pierwszy poród w wodzie. Było to także pierwsze takie wydarzenie w całej historii lecznicy na Parkitce, po tym jak kilka tygodni temu, tutejszy oddział położniczy został wyposażony w nowoczesny trakt porodowy.

fot.fb/Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie

Pierwszy poród w wodzie na Parkitce

Łukasz Majewski: To dla nas bardzo duże wydarzenie, które miało miejsce po raz pierwszy w szpitalu na Parkitce. Wcześniej takie porody nie były możliwe ze względów czysto technicznych, warunki na to niestety po prostu nam nie pozwalały. Teraz już po otwarciu, jeszcze pod koniec ubiegłego roku nowego traktu porodowego, w szpitalu pojawiła się między innymi specjalna wanna porodowa, która umożliwia takie porody w wodzie i właśnie na początku tego tygodnia jedna z naszych pacjentek zdecydowała się na taką formę porodu.

Poinformował nas Łukasz Majewski, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Na świat przyszedł zdrowy chłopiec:

Łukasz Majewski: Sam poród w wodzie to metoda, która usprawnia przebieg porodu, łagodzi stres, skurcze i bóle porodowe, co ważne, dziecko jest mniej zestresowane, kiedy trafia do znanego mu dobrze środowiska wodnego. Co też warto podkreślić, to sam poród w wodzie trwa o wiele krócej niż w takich normalnych warunkach. Zarówno mama, jak i dziecko czują się dobrze.

Dodaje rzecznik częstochowskiej lecznicy. Milan w chwili narodzin miał 54 cm oraz 3,6 kg. Jak informują specjaliści z wojewódzkiej porodówki, personel szpitala do takiego typu porodu przygotowywał się m.in. poprzez specjalistyczne szkolenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj