Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Park w Kłobucku i zbiornik wodny Zakrzew: Rewitalizacja i inwestycja w turystykę

Facebook Twitter

Planowana jeszcze w tym roku rewitalizacja parku przy ul. Zamkowej powinna ucieszyć mieszkańców Kłobucka. Ma powstać tutaj przestrzeń do organizacji kameralnych koncertów, spotkań, odczytów, czy innych występów.

Zbiornik wodny w Kłobucku
fot. gminaklobuck.pl

Park w Kłobucku i zbiornik wodny Zakrzew – pomysły na rewitalizację miejsca

O tym, jakie elementy zostaną odnowione, mówi Jerzy Zakrzewski – burmistrz Kłobucka.

Jerzy Zakrzewski: Całkowicie odremontowane alejki, oświetlenie przede wszystkim tego parku, co jest mankamentem dość dużym, bo jednak strach jest po parku chodzić, jeżeli jest bardzo ciemno. Oczywiście nowa infrastruktura małej architektury, ławeczki, kosze łącznie z muszlą koncertową. Chcemy wrócić do starych tradycji koncertów, które wiele lat temu były takim fajnym elementem kulturalnym w naszym mieście. Udało nam się uzgodnić z konserwatorem wszystkie szczegóły, więc możemy przystąpić do rewitalizacji. Mamy środki przede wszystkim, bo to jest to, co jest najważniejsze.

fot. FB/Zalew Zakrzew w Kłobucku

Kłobuck w tym roku zainwestuje w obiekty rekreacyjne, które przyciągną do miasta turystów, zapowiada tutejszy samorząd. Wśród najważniejszych projektów, będą te dotyczące zbiornika wodnego na Zakrzewie, a także budowy parku wodnego.

Jerzy Zakrzewski: Chcemy tutaj zaprojektować rewitalizację Zakrzewa. To bardzo ważny element naszego krajobrazu i naszej propozycji turystycznej, na który mamy umowę 15-letnią i środki unijne, które w zasadzie już możemy powiedzieć, że mamy zapewnione na ten cel, więc dokumentację będziemy przygotowywać, aby móc, kiedy pojawiła się nabory, zrealizować również to zadanie i poprawić. Notabene mamy też projekt już gotowy słynnego basenu z elementami aquaparku. Już dokumentację mamy gotową, wiemy, jakie są koszty, wiemy w jakim budżecie musimy się obracać i będziemy montaż finansowy próbować przygotowywać.

Informował nas burmistrz Jerzy Zakrzewski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj