Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital na Parkitce zapowiada dalsze inwestycje w wyposażenie i usprawnienie pracy

Facebook Twitter

Zakup nowego rezonansu, modernizacja pracowni, centrali telefonicznej i wdrożenie elektronicznej obsługi dokumentacji - to najnowsze inwestycje jakie zapowiadane są w Szpitalu na Parkitce. Inwestycje mają pochłonąć w sumie kilka milionów złotych, ale na pewno przełożą się na obsługę i jakość opieki nad pacjentami.

Szpital na Parkitce
fot.Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie

Szpital na Parkitce zapowiada dalsze inwestycje

Doposażenie zapowiadane jest też na kilku oddziałach:

Łukasz Majewski: To między innymi zakup rezonansu magnetycznego wraz z modernizacją pracowni rezonansu za ponad 6 mln 700 tys. zł. Planujemy także zakup inkubatora transportowego, to oddział neonatologii między innymi na pewno z tego będzie korzystał. Dwa fotele ginekologiczne to także na oddziale ginekologii i położnictwa, będziemy kupować kozetkę elektryczną, wagę platformową, ale także m.in. aparat USG, który też jest nam potrzebny.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie niedawno otworzył nowoczesny trakt porodowy, a nieco później zakład mikrobiologii klinicznej. Teraz planuje duże zakupy specjalistycznego sprzętu.

Łukasz Majewski: Postanowiliśmy mocniej zainwestować w sprzęt w system rehabilitacji kardiologicznej, który będzie przede wszystkim pomagał naszym pacjentom, którzy są po zawale serca, którzy są po problemach kardiologicznych. Także rzeczy, które przydadzą się na pewno na naszym oddziale okulistycznym, to między innymi autorefraktometr czy tonometry, na tonometry czekamy już dosyć długo i mamy nadzieję, że lada moment się u nas pojawi i będzie pomagał w badaniu ciśnienia gałki ocznej i na pewno to urządzenie pomoże pacjentom odczuwać mniejszy dyskomfort.

Zdradził nam Łukasz Majewski, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Inwestycje są realizowane dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego czy Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj