Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szkolenia wojskowe otwarte dla wszystkich: „Trenuj z wojskiem 5” i „Wakacje z WOT”

Facebook Twitter

To wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w wojskowych warunkach, zdobyć nowe umiejętności i wiedzę. Wojsko Polskie otwiera swoje bramy dla cywilów. Przygotowane zostały dwie oferty szkoleniowe "Trenuj z wojskiem 5" i "Wakacje z WOT". 

Wakacje z wojskiem Szkolenia wojskowe
fot.pixabay.com

Szkolenia wojskowe otwarte dla wszystkich

W najbliższą sobotę (4.05) wszyscy chętni, bez względu na wiek czy doświadczenie, będą mieli unikalną okazję do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu wojskowym „Trenuj z wojskiem 5”. To jednodniowe, 8-godzinne warsztaty, które oferują podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, obsługi broni, zasad przetrwania, a także umiejętności niezbędnych w sytuacjach kryzysowych. Szkolenia te, prowadzone przez doświadczonych instruktorów z różnych specjalności wojskowych, odbędą się w jednostkach na terenie całej Polski.

Uczestnicy szkoleń mogą liczyć na kompleksowe przygotowanie – od nauki walki w bliskim kontakcie, przez pierwszą pomoc, po zachowanie się podczas alarmu. Organizatorzy zapewniają nie tylko cenne umiejętności, ale także ubezpieczenie i wyżywienie.

W województwie śląskim szkolenia „Trenuj z wojskiem” zaplanowano w Katowicach i Gliwicach, odpowiednio w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej i 6. Brygadzie Powietrznodesantowej. Zainteresowani mogą zgłaszać się, podając podstawowe dane kontaktowe.

  • 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej
    kpr. Janusz SZEJA, tel. CA MON 261 111 858, tel. kom. 792 389 310, mail: janusz.szeja@wot.ron.mil.pl
  • 6. Brygada Powietrznodesantowa
    kpr. Patryk WILK, CA MON 261 111 717, tel. kom. 505 359 970, mail: 6bpd.gliwice@ron.mil.pl

Więcej informacji – w tym regulamin oraz terminy szkoleń w innych jednostkach w całym kraju – można znaleźć na stronie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie.

Dodatkowo Wojsko Polskie zaprasza na „Wakacje z WOT” – program szkoleniowy, który daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i nawet zostania żołnierzem Wojska Polskiego. To propozycja głównie dla młodzieży szkolnej, studentów i nauczycieli, którzy mogą wykorzystać przerwę wakacyjną na podniesienie swojej kondycji fizycznej i zdobycie cennych umiejętności. Projekt cieszy się rosnącą popularnością, a uczestnicy kończą szkolenie uroczystą przysięgą wojskową.

W roku 2024 w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej przewidziano cztery terminy szkoleń wakacyjnych: 22 czerwca – 7 lipca, 17 lipca – 1 sierpnia, 16 sierpnia – 31 sierpnia oraz 6 września – 21 września.

Zainteresowani służbą w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski o powołanie w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji albo kontaktować się bezpośrednio z rekruterami Brygady. Kontakt można znaleźć na stronie internetowej. 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024