Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

XIV Bieg Częstochowski. Sprawdź utrudnienia i objazdy

Facebook Twitter

Jutro (18.05.) 14. Edycja Biegu Częstochowskiego. Trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Niektóre ulice zostaną zamknięte, a przystanki autobusowe zawieszone.

XIV Bieg Częstochowski. Uwaga na zamknięte ulice!

Maciej Hasik: W godzinach 13.30-20.00 na ulicach Częstochowy zamknięte dla ruchu kołowego będą II al. NMP, ul. Wieluńska, południowy parking Rynku Wieluńskiego, ul. Klasztorna, ul. Kubiny od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. Ewy, ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. 7 Kamienic, ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Kopernika do al. NMP, ul. Popiełuszki od wjazdu na parking hotelu Mercure do al. NMP, ul. Kossak-Szczuckiej.

Jak dodaje Maciej Hasik, rzecznik MZD, w III Alei od 8.00 do 20.00 obowiązywał będzie zakaz parkowania i zostaną zawieszone postoje taksówek. Należy zwracać uwagę na zmianę trasy niektórych autobusów, w sobotę linie nr 11, 12, 15, 27 i 31 pojadą objazdami.

Tymczasem humory biegaczom dopisują, przez ostatnich kilkanaście tygodni szykowali formę na tę 10-kilometrową trasę. Nie będzie łatwo, bo w centrum Częstochowy na uczestników czekają liczne podbiegi:

Jest ciągle pod górkę, jak to w Częstochowie.

To jest chyba najfajniejszy bieg w naszym mieście, ma niesamowitą energię i ekipa, która organizuje ten bieg, a dzieli się tą energią.

Forma jest dobra, a tak naprawdę to ćwiczymy co tydzień, regularnie, znamy dobrze trasę, liczymy na doping na tych wszystkich podbiegach, jak będą krzyczeć kibice, to wszyscy przebiegną i dadzą radę.

To będzie chyba mój piąty. Chciałbym osiągnąć taki cel jak w zeszłym roku, czyli trochę poniżej 46 minut, ale nie wiem, czy jest forma. Boję się tylko żeby, nie było za gorąco.

Marzy mi się tak 45 minut, może dam radę. Zapraszamy wszystkich serdecznie do kibicowania, do podania nam kubeczka wody, bo się przyda.

Mówią nasi biegacze i przedstawiciele Stowarzyszenia Zabiegani Częstochowa, którzy spotykali się co czwartek w III Alei, aby trenować na trasie Biegu Częstochowskiego. Weźmie w nim udział blisko 1000 uczestników:

Bardzo duże zainteresowanie było na treningach. Im bliżej biegu, tym frekwencja coraz większa. W zeszłym tygodniu było 60 osób, już kompletowaliśmy dla biegaczy pakiety startowe, ale udało mi się wyrwać tutaj i z towarzystwem pobiegać jeszcze. Wiadomo, też trzeba się ruszać, żeby te 10 kilometrów pokonać, zwłaszcza tutaj Częstochowie, bo trasa jest bardzo wymagająca. Każdego zapraszamy, jest 1 godzina i 20 minut limitu na ukończenie tego biegu, a myślę, że mieszkańcy, kibice będą nieśli biegaczy wszystkich do samej mety.

Mówił nam Damian z Zabieganych Częstochowa. Rozgrzewka jutro od 15.40, właściwy bieg rozpocznie się o 16.00.

XIV Bieg Częstochowski

XIV Bieg Częstochowski. OBJAZDY DLA AUTOBUSÓW MPK 18 maja 2024 r.

Linia nr 11
Kierunek Cmentarz św. Rocha: od Legionów do Sobieskiego bez zmian, dalej Pułaskiego i św. Kazimierza do św. Barbary.
Kierunek KSSE Kusięcka / Legionów: do św. Barbary bez zmian, następnie św. Augustyna do Pułaskiego i dalej w Sobieskiego.

Linia nr 12
Kierunek Gnaszyn Dworzec PKP / Szybowa: od Rakowa do Dworca PKS bez zmian, następnie Śląską, Kilińskiego i al. Jana Pawła II w kierunku Rynku Wieluńskiego.
Kierunek Raków Dworzec PKP: od Gnaszyna bez zmian do Rynku Wieluńskiego, prosto aleją Jana Pawła II do Dąbrowskiego, następnie Nowowiejskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.

Linia nr 15
Kierunek Korkowa / Poczesna Bociania Górka: od Kukuczki do Komendy Miejskiej Policji bez zmian, dalej al. Jana Pawła II, Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego.
Kierunek Kukuczki: z Sobieskiego przez Śląską, Kilińskiego i al. Jana Pawła II, od Komendy Miejskiej Policji powrót na stałą trasę.

Linia nr 27
Kierunek Gnaszyn Dospel: od Legionów do Dworca PKS bez zmian, następnie Śląską, Kilińskiego i al. Jana Pawła II w kierunku Rynku Wieluńskiego.
Kierunek KSSE Kusięcka / Żużlowa: od Gnaszyna bez zmian do Rynku Wieluńskiego, prosto aleją Jana Pawła II do Dąbrowskiego, następnie Nowowiejskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.

Linia nr 31
Kierunek Cmentarz Komunalny: do Sobieskiego bez zmian, następnie Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary do Kordeckiego.
Kierunek Kręciwilk / Raków Dw. PKP: z Kordeckiego w św. Barbary, św. Augustyna i Pułaskiego do Sobieskiego – dalej bez zmian.

XIV Bieg Częstochowski. Przystanki NIECZYNNE 18 maja 2024 r.:

  • III ALEJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – na Pułaskiego i Popiełuszki,
  • JASNA GÓRA na ul. 7 Kamienic w kierunku Pułaskiego,
  • KOMENDA MIEJSKA POLICJI – na Pułaskiego w kierunku Stradomia
  • ŚW. KAZIMIERZA – oba na ulicy Pułaskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj