Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Marcel Posmyk ruszył w drogę. Tym razem na rowerze przemierza Stany Zjednoczone

Facebook Twitter

Marcel Posmyk ruszył w drogę. Młody częstochowianin zaplanował w tym roku swoją drugą charytatywną wyprawę na dwóch kółkach.

Marcel Posmyk
fot.Charytatywnie ROUTE 66

Marcel Posmyk ruszył w drogę

Marcel Posmyk tym razem na rowerze przemierza Stany Zjednoczone śladem Route 66 między Los Angeles a Chicago. Wszystko po to, aby wesprzeć Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej:

Anna Kaptacz: Bardzo podziwiamy Marcela, jego chęć pomagania właśnie w taki sposób poprzez jazdę rowerem, to jest niesamowite. Pacjenci są bardzo mocno z nim związani, ta relacja, która była rok temu przekazywana naszym pacjentom z podróży przez Italię i południową część Europy, to była taka, jakbyśmy razem z nim jechali na tym rowerze. To sądzę, że tak samo nam przekaże tę podróż, w którą wyrusza po Stanach Zjednoczonych, bo chociaż przez jego oczy, a potem za pomocą jego wspaniałego przekazu się dowiemy, jak tam jest.

Podziwu nie kryje Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Marcel zaplanował wyprawę, ale bez szczegółów odnośnie jej przebiegu. Jak będzie wyglądać trasa?

Marcel Posmyk: Trasa wynosi około czterech tysięcy kilometrów i chciałbym ją pokonać w około 27 dni, ale mam spory zapas czasu 43 dni, więc nie mogę się śpieszyć. Chciałbym robić po 150 kilometrów dziennie. Będę sobie planował, dokąd chcę dojechać i gdzie mogę nocleg zrobić. Z dnia na dzień będę planować każdy następny przystanek. Taka ogromna chęć pomocy innym, nie wiedziałem jak to inaczej zrobić, a zauważyłem przez poprzedni rok, że ta akcja naprawdę ma sens, mogę bardzo pomóc, gdzie nie byłbym w stanie przekazać takich środków, jakie zbiorę.

Tuż przed wylotem do USA mówił o swoich planach Marcel Posmyk. Podopieczni hospicjum mają szansę dzięki jego pomysłowi zyskać nową placówkę, przygotowania ruszyły. Hospicjum jest planowane w Lubojence:

Anna Kaptacz: Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, jesteśmy organizacją, która pozyskuje środki finansowe od darczyńców i liczymy na to, że Marcel znajdzie może sponsorów wśród Polonii amerykańskiej, a może wśród innych Amerykanów, którzy będą chcieli pomóc nam, chociażby zbudować hospicjum. Teren już mamy, otrzymaliśmy go od starosty częstochowskiego i właściwie tylko trzeba kopać fundamenty i budować.

Dodaje prezes Anna Kaptacz z Hospicjum Częstochowskiego. Rowerowa eskapada Marcela Posmyka rozpocznie się 17 maja, potrwa około miesiąca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024