Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

140 wojskowych już po przysiędze w Częstochowie. Nowy batalion WOT ma liczyć 600 ochotników

Facebook Twitter

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie podsumowało 2023 rok. Wiele działo się na polu aktywności, które miały przekonać mieszkańców do służby w mundurze, podejmowania szkoleń z obronności czy zasilania oddziałów WOT.

Nowy batalion WOT
fot.wcrczestochowa.wp.mil.pl

Nowy batalion WOT

O tym, do jakich jednostek zgłaszali się najczęściej ochotnicy z naszego regionu, mówi major:

Artur Bożek: W tym roku Wojskowe Centrum Akredytacji w Częstochowie wydało ponad 300 decyzji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Ochotnicy najczęściej wybierają takie jednostki jak : 5. Tarnogórski Pułk Chemiczny, 6. Batalion Powietrznodesantowy w Gliwicach, a także 10. Brygadę Logistyczną w Opolu. Inną formą służby wojskowej, która cieszy się największym zainteresowaniem, jest terytorialna służba wojskowa. W tym roku wydaliśmy blisko 90 decyzji do tej formy służby.

Nowy batalion WOT fot.wcrczestochowa.wp.mil.pl

Do Częstochowy wraca armia, tym razem chodzi o nową jednostkę Wojsk Obrony Terytorialnej. Docelowo jednostka ma liczyć 600 ochotników. Jej sztab znajduje się w sąsiedztwie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej:

Artur Bożek: W Częstochowie od grudnia istnieje już 132. Batalion Lekkiej Piechoty. W ubiegłą sobotę mieliśmy także pierwszą przysięgę w Częstochowie. Po blisko ponad trzydziestu latach wróciło wojsko do Częstochowy. Przysięgę złożyło ponad 120 żołnierzy.

Nowy batalion WOT fot.wcrczestochowa.wp.mil.pl

Informował major Artur Bożek z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie. Rekrutacja spośród mieszkańców północnej części województwa śląskiego trwała ponad rok. Już wcześniej w WOT na terenie województwa śląskiego służbę podjęło około 180 żołnierzy z regionu częstochowskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024