Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trenuj z wojskiem – Wojskowe Centrum Rekrutacji przygotowało otwarty trening

Facebook Twitter

Wojskowy trening w Częstochowie dla zainteresowanych służbą w armii. 28. października - w sobotę, na terenie boiska Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej, przy ul. Sabinowskiej zorganizowane zostanie jednodniowe szkolenie w ramach akcji „Trenuj z wojskiem".

trenuj z wojskiem
fot. por. Andrzej Chudecki / Oficer Prasowy 13.ŚBOT

Otwarte niemal dla wszystkich, którzy widzieliby się w mundurze.

Artur Bożek: Mogą się zgłaszać osoby od 15 do 65 roku życia, z tym że nieletnie muszą wypełnić zgodę rodziców lub opiekuna. Szkolenie jest bezpłatne. Zapewniamy ubezpieczenie i wyżywienie na miejscu. Ważne, że do zgłoszeń mogą przystąpić tylko i wyłącznie osoby posiadające polskie obywatelstwo. Bez poważnych problemów zdrowotnych. Wszelkie informacje zgłoszenia prosimy przesyłać na adres 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej bądź do nas do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie.

Akcja w naszym mieście odbędzie się po raz pierwszy

–  mówi major Artur Bożek z Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Trenuj z wojskiem w ten weekend w Częstochowie fot. por. Andrzej Chudecki / Oficer Prasowy 13.ŚBOT

To szkolenie z podstawowych umiejętności obronnych i wojskowych: czyli jak posługiwać się bronią, czy jakimi technikami bronić się podczas walki w bliskim kontakcie. Nie zabraknie przydatnej wiedzy – jak się zachować w razie ataku i gdzie szukać schronienia.

Artur Bożek: Celem kampanii jest promocja Wojska Polskiego. Głównym sposobem jej organizacji będą zajęcia o charakterze obronnym i wojskowym. Instruktorzy z trzynastej Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą nauczać chętnych ochotników, którzy przyjdą na to szkolenie posługiwania się bronią. Zakładać maskę przeciwgazową. Podstaw przetrwania w trudnych warunkach. Jak się bronić? Gdzie się schronić w razie ostrzału? Wszystko będzie to w bardzo profesjonalny i przyjemnej formie.

Pamiętajcie, że wojskowy trening to nie przelewki, warto mieć chęci i kondycję, a na koniec czeka na was wojskowy certyfikat.

Trenuj z wojskiem w ten weekend w Częstochowie fot. por. Andrzej Chudecki / Oficer Prasowy 13.ŚBOT

Wszystko jest bezpłatne, zajrzyjcie więc do szkoły pożarniczej; dla kursantów wejście od strony ul. Artyleryjskiej. Wojskowi zapraszają 28 października od godz. 8.00. Uczestnicy powinni zgłosić się najpóźniej dzień wcześniej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024