Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Świąteczny utwór i teledysk z Placu Biegańskiego przygotowała częstochowska… prokurator [WIDEO]

Facebook Twitter

Świąteczną piosenkę i zimowy teledysk z placu Biegańskiego, przygotowała Jolanta Siwek-Kita, na co dzień częstochowska...prokurator. Jak sama mówi ucieczka w śpiewanie jest amatorskim hobby, ale zarazem odskocznią od poważnych zajęć zawodowych na co dzień.

Świąteczny utwór i teledysk z Placu Biegańskiego
Jolanta Siwek

Świąteczny utwór i teledysk z Placu Biegańskiego

Utwór częstochowska prokurator zamieściła na kanale YouTube, dzięki temu piosenka pt. „Obdarujmy się miłością” zdobywa coraz większą popularność.

Radio Jura: To pewnie jest jakaś odskocznia, wyjść z pracy i poczuć się trochę lepiej.

Jolanta Siwek-Kita: Świetnie to Pan ujął, dlatego, że nasza praca naprawdę nie jest łatwa. Przeciętnemu człowiekowi się wydaje, że jednak mamy łatwą pracę. Jest to trudna praca, obciążająca psychicznie. Dlatego właśnie musimy mieć ten wentyl bezpieczeństwa, odskocznię od tego dnia codziennego w pracy. Dlatego też myślę, że może właśnie dzięki tej rozmowie zostaniemy troszkę inaczej postrzegani przez społeczeństwo. Jesteśmy też ludźmi, mamy swoje hobby, swoje pasje, swój czas, który chcemy temu poświęcić.

Jak mówi śpiewająca pani prokurator, sama nie czekała na większą popularność. Utwór miał być muzycznym prezentem dla najbliższych, ale już wyświetliło go kilka tysięcy osób:

Jolanta Siwek-Kita: Będę całe życie powtarzać, że jestem tylko uczącym się dalej amatorem i pewno takim zostanę. Najważniejsze jest śpiewanie. W ogóle cały ten szum, który się zrobił wokół piosenki jest dla mnie bardzo nieoczekiwany, dlatego że ja tak naprawdę chciałam zrobić prezent rodzinie, przyjaciołom. Dla nich to nagrałam – takie świąteczne, muzyczne życzenia i nagle okazało się, że nie jest to aż tak prywatne. Może tu nie chodzi o przedsmak kariery, bo naprawdę ja dalej to będę traktować jako swoją pasję, w wolnym czasie.

Pomogło też grono zaprzyjaźnionych muzyków:

Jolanta Siwek-Kita: Muzykę do tego utworu napisał Robert Madziarz, znany tutaj w Częstochowie. RobGitarnik, słowa, które napisał Łukasz Kleszowski, poeta z Lublina, też dziennikarz muzyczny. Sam teledysk został nagrany i wyreżyserowany i wyprodukowany przez Adama Zarzyckiego. W samym tym teledysku uczestniczył mój kolega właśnie ze studia piosenki Metro Konrad Wojnach. Chcieliśmy wykorzystać właśnie tę fantastyczną oprawę świąteczną Placu Biegańskiego i w ogóle, ale i przepiękny klimat, pięknie wystrojone ulice. W jakiś sposób może przyczynimy się do promocji miasta.

Śpiewająca prokurator to tylko przykład. Jak sama mówi na wielu różnych polach spełniają się osoby związane z jej zawodem w częstochowskiej prokuraturze:

Jolanta Siwek-Kita: Mam kolegów, koleżanki, którzy również swoje życie prywatne, popołudniowe poświęcają innym rzeczom. Jedna z koleżanek uwielbia taniec latynoski, uczy się języka hiszpańskiego. Mam kolegę, który jest amatorem aktorem. Jeden z kolegów był trenerem piłki nożnej, a także mam jednego kolegę, który robi przepiękne meble, zajmuje się stolarką, ale taką z górnej półki. Tak więc nie jesteśmy tylko groźnymi prokuratorami, których widujemy na sali sądowej. Mamy również inne jeszcze oblicze

Z prokurator Jolantą Siwek-Kitą rozmawiał nie o pracy – Mariusz Osyra.

Świąteczny utwór i teledysk z Placu Biegańskiego. Posłuchajcie

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj