Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śmierć kobiety na wysypisku odpadów w Sobuczynie. Prokuratura umorzyła śledztwo

Facebook Twitter

Śledztwo w sprawie śmierci kobiety, której ciało zostało znalezione w sortowni odpadów w Sobuczynie, zostało umorzone. Kobieta w niewyjaśnionych okolicznościach znalazła się w kontenerze na śmieci, który trafił do sortowni.

obywatel Rumunii z zarzutami za oszustwa Ugodziła męża nożem Śmierć kobiety na wysypisku odpadów śmiertelne potrącenie kobiety Zwłoki mężczyzny w Poczesnej

Śmierć kobiety na wysypisku odpadów

Prokuratura została poinformowana o znalezieniu zwłok na wysypisku odpadów komunalnych w połowie maja 2023 roku i wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa. Początkowo podejrzewano obrażenia głowy jako przyczynę śmierci kobiety, jednak biegli podczas sekcji zwłok stwierdzili, że zgon nastąpił na skutek działania urządzeń zgniatających odpady.

W toku tego śledztwa ustalono tożsamość kobiety. Na podstawie identyfikacyjnych badań DNA ustalono, że jest to 49-letnia mieszkanka miejscowości Turek, w województwie wielkopolskim.

W śledztwie stwierdzono, że kobieta leczyła się z powodu zaburzeń psychicznych i prowadziła wędrowny tryb życia. W sprawie podjęto szereg czynności zmierzających do odtworzenia ostatnich dni życia pokrzywdzonej. W tym celu zapoznano się z zapisami monitoringów, w tym znajdującymi się na śmieciarkach. Przesłuchano także ponad 30 osób bezdomnych, z którymi utrzymywała kontakty. Wskazane czynności procesowe nie przyczyniły się do wyjaśnienia okoliczności śmierci kobiety

– przekazał w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Decyzja o umorzeniu śledztwa z uwagi na brak możliwości uzyskania nowych dowodów jest obecnie nieprawomocna

– poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024